Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Başaran Mahallesi'ne fare baskını! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Başaran Mahallesi fare istilasından yakınıyor.

Bursa'da Başaran Mahallesi'ne fare baskını! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa Osmangazi'deki Başaran Mahallesi 6. Bülbül Sokak'ta, fare sorunu gün geçtikçe artıyor.

Akşamları okuldan çıkan çocuklar, farelerden korkuyor.

Vatandaşlar bu durumun çözülmesini istiyor.

Başaran Mahalle Muhtarı İsmail Yılmazlar, "Fareler kanalizasyonlardan çıkarak, sokakta sıkıntı yaratıyorlar. Biz bununla ilgili zaman zaman belediyeye başvuruyoruz. Belediyeden ekipler gelip, ilaçlamaları yapıyorlar. Belediyenin yetişemediği ve geç kaldığı dönemler oluyor. O zaman da biz kendi imkanlarımızla ilaçlama yapmaya çalışıyoruz. Bu sorun bitiyor mu derseniz tabii ki bitmiyor. Bu sokağın sorununu çözsen, diğer sokakta çıkıyor. Bu sorun bitecek gibi gözükmüyor, ama bitse tabii ki çok iyi olur. Daha önceki yıllarda böyle sıkıntılarımız yoktu. Tabakhanelerin yıkılmasıyla bu sorun ortaya çıktı" şeklinde konuştu.

Mahallede ikamet eden ve farelerden bıktıklarını dile getiren vatandaşlar da, "Camiden akşamları cemaat çıktığında fareyle karşılaşmamaları mümkün değil. Rahatsız edici ve mide bulandırıcı bir görüntü. Okuldan çıkan çocuklar çok korkuyor. Bu sorun çözülse ve fare problemi bitse çok iyi olur" dedi.

Bir diğer yurttaş ise "Valla bıktık. Muhtarımız ilaçlıyor ama yeterli olmuyor. Belediyede geliyor ara sıra ilaçlamaya ama sorun daha bitmedi. Fare problemi çözülsün bir an önce. Evlerimize girdiği bile oluyor. Bu duruma alıştık ve bu hiç hoş bir durum değil" açıklamasını yaptı.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!