Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Arabayatağı çöp içinde! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Arabayatağı mahallesine duyarsız kişilerce çöp atılması, mahalleyi katlediyor.

Bursa'da Arabayatağı çöp içinde! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın Yıldırım ilçesindeki Arabayatağı mahallesine, kimliği belirsiz kişilerce çöp atılması, çevre sakinlerini rahatsız ediyor.

Defalarca şikâyet etmelerine rağmen bir cevap alamayan mahalle sakinleri, temizlik için yardım bekliyor.

Mahallede ikamet eden çocuklar, "Burası çok uzun zamandır böyle. Bizler dışarıda oyun oynarken görüyoruz, bazı kişiler çöp döküyor. Ailelerimiz çok şikayet etti ama daha ilgilenen olmadı. Bu boş arazi temizlenip bizler için park yapılırsa daha iyi olur. Çöpün içinde yaşamak çok kötü. Mikrop kapıp, hasta olan arkadaşlarımız var" şeklinde konuştular.

MAHALLEDE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN OTLATILIYOR

Mahalle sakinleri olarak dilekçe verdiklerini söyleyen bir vatandaş ise, "Siz de görüyorsunuz burası ne halde. Şehrin ortasında atlar başıboş dolaşıyor, besleniyor. Burası nasıl çöplük içinde olmasın? O kadar çok şikayet ettik ki saysak inanamazsınız. Buraya kamyonla gelip çöp döküyorlar. Madde kullananlar direkt buraya geliyor. Çocuklar nasıl bir tehlike içinde siz düşünün. Hem çöplük hem de koyunlar otluyor. Ne kadar doğru? Yetkililer eğer burayı inceliyorlarsa, böyle bir görüntüye nasıl izin veriyorlar? Zaman ayırıp buraya da baksınlar lütfen" dedi.

Arabayatağı mahallesi yetkililerden denetim ve yardım bekliyor.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!