Geri Bursa'da alkollü ve ehliyetsiz yakalandı, evine yaya olarak gitti

Bursa'da alkollü ve ehliyetsiz yakalandı, evine yaya olarak gitti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde trafik ekipleri tarafından durdurulan motosiklet sürücüsünün alkollü ve ehliyetsiz olduğu belirlenirken, korona virüs karantinasını da deldiği ortaya çıktı. Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmaktan 5 bin 400 TL cezai işlem uygulanan sürücü, evine yaya olarak gönderildi.

12 Eylül 2021 Pazar, 23:41 - Bursa Bölge
A
Bursa'da alkollü ve ehliyetsiz yakalandı, evine yaya olarak gitti
06:10 Bursa'da alkollü ve ehliyetsiz yakalandı, evine yaya olarak gitti

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da alkollü ve ehliyetsiz yakalandı, evine yaya olarak gitti

İnegöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, Cuma Mahallesi Nuri Doğrul Caddesi üzerinde uygulama yaptı. 16 AAJ 397 plakalı motosikleti durduran ekipler, sürücü A.F.'nin (30) belgelerini kontrol ederken, alkol testi de yaptı. Sürücünün 1.1 alkollü olduğu ve 3. kez alkollü araç kullandığı tespit edildi.Mesafe uyarısı

GBT sorgulamasında sürücünün Covid-19 hastası olduğu ve karantinayı deldiğini tespit eden ekipler sürücüye mesafe konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

Sürücüye ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 699 TL, 3. kez alkollü araç kullanmaktan 2 bin 699 TL cezai işlem uygulandı. Ayrıca sürücüye 5 gün önce de alkollü araç kullanmaktan cezai işlem uygulandığı ortaya çıktı. Sürücünün ehliyetine 5 yıl ehliyetine el konulurken, motosiklet güvenlik gereği çekiciyle otoparka çekildi.

Polise yalvaran alkollü sürücü A.F., "Siz haklısınız. Allah rızası için yapmayın. Daha 5 gün önce ceza yedim. Evim şurada, motosikleti bağlamayın eve götüreyim" dedi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


12 Eylül 2021 Pazar, 23:41
A