Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da 8 katlı kaçak bina yıkıldı

Bursa Osmangazi Belediyesi, Dikkaldırım Mahallesi'nde kaçak olarak inşa edilmiş 8 katlı ruhsatsız binanın yıkımına başladı.

Bursa'da 8 katlı kaçak bina yıkıldı

Osmangazi Belediyesi, kaçak yapılarla mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından Dikkaldırım Mahallesi'nde kaçak olarak inşa edildiği tespit edildikten sonra yasal işlemleri tamamlanan 8 katlı binanın yıkımına başlandı.

Bölgede 5 kata kadar imar izni olmasına rağmen 8 katın tamamını kaçak olarak inşa eden müteahhidin İmar Barışı'ndan yararlanmak adına Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne başvuru yaptığı ve 'Yapı Kayıt Belgesi' aldığı tespit edildi. İmar Barışı fırsatçısı müteahhidin oyunu ise belediye ekipleri tarafından bozuldu.

Kaçak binanın sahibinin imar barışından faydalanabilmek için inşaatı 31 Aralık 2017 yılından önce yapmış gibi göstererek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden "Yapı Kayıt Belgesi" aldığı, ancak belediye tutanaklarında binanın imar barışı kapsamı dışında kalan 2018 yılı içerisinde yapıldığı tespit edildi. Yapı Kayıt Belgesi iptal edilen 8 katlı bina, vinç yardımı ile en üst kata çıkartılan iş makinesi ile yıkılmaya başlandı.

Belediye yetkilileri, vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyarırken, kaçağa asla izin vermeyeceklerini belirtti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!