Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da 4. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi gün sayıyor

Ulaştırma ve Lojistik Sektörünün önde gelen temsilcileri ve alanda çalışan akademisyenler "4. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi"nde buluşuyor.

Bursa'da 4. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi gün sayıyor

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ev sahipliğinde, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO katkılarıyla düzenlenecek olan kongre 29-30 Aralık 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek.

Sektör paydaşları ve akademisyenlerin bir araya geleceği kongrede 8 konu başlığı altında gerçekleşecek oturumlarda sektör sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak.

Tedarik zinciri, lojistik ve taşımacılık disiplinlerindeki araştırma, yenilik ve uygulamaların ele alınacağı kongre kapsamında akademisyenler ile iş dünyası, teknoloji geliştiricileri ve politika yapıcılar arasında aktif bir platform oluşturulması, Türkiye'nin sürdürülebilir kent içi ve ulusal taşıma-lojistik alt yapısına ve uluslararası ulaştırma koridorlarında stratejik öneme sahip olmasına katkı sağlanması, taşımacılıktan lojistiğe dönüşüm sürecine destek verilmesi, alandaki bilginin oluşturulup korunarak ilgili kuruluşlarla birlikte küresel girişimlerde bulunulmasının desteklenmesi hedefleniyor.

iki gün boyunca devam edecek kongre konu başlıkları ise şöyle:

"Lojistik Yönetimi, Taşımacılık Yönetimi, Depo ve Stok Yönetimi, Ulaştırma ve Kentsel Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Gümrük, Lojistik Bilişim Sistemleri ve Modelleme, Lojistik ve Hukuk, Lojistik ve Eğitim."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!