Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BURSA CADDELERİ KARNAVAL ALANINA DÖNDÜ

TRT 33. Uluslararası çocuk şenliği etkinlikleri çerçevesinde 38 ülkeden bin'in üzerinde çocuk kortej eşliğinde yürüdü.

BURSA CADDELERİ KARNAVAL ALANINA DÖNDÜ

Yürüyüş öncesinde Tophane Saltanat Kapı önünde toplanan yabancı çocuklar, halk oyunları ve mehter takımının gösterilerini ilgiyle izlediler. TRT'nin canlı verdiği programda tüm Türkiye, Tophane önünden başlayıp Heykel'e kadar olan yürüyüşü izledi. Giydikleri yerel kıyafetlerle kortej oluşturan çocuklar, ellerindeki afişlerle halka mesaj verdiler. Bursa halkı yabancı çocuklara yoğun ilgi gösterirken, çocuklar öğrendikleri Türkçe sözlerle halkın sevgi gösterilerine karşılık verdi.

KARNAVAL GİBİ ŞENLİK
Atatürk Caddesi üzerinden Heykel'e yürüyüş sırasında atılan konfetiler ve çocukların yaptığı gösterilerle caddelerde karnaval havası yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem ve tsunami felaketi sonrasında yasa bürünen Japonya'dan Bursa'ya gelen çocuklar ise gördükleri ilgi karşısında mutlu anlar yaşadılar. Bura Büyükşehir Belediyesi'nden 15 kişilik ekip, gösterileri ilgiyle takip eden vatandaşlara ücretsiz pamuk ve kağıt helva dağıttı.

 

BURSA CADDELERİ KARNAVAL ALANINA DÖNDÜ BURSA CADDELERİ KARNAVAL ALANINA DÖNDÜ BURSA CADDELERİ KARNAVAL ALANINA DÖNDÜ BURSA CADDELERİ KARNAVAL ALANINA DÖNDÜ
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!