Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Amatör'de ödül günü

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) tarafından Amatör Spor Haftası dolayısıyla düzenlenen törende başarılı sporculara, kulüp yöneticilerine, okul takımlarına ve spor adamlarına plaket verildi.

Bursa Amatör'de ödül günü

Amatör Spor Haftası'nın kapanışı dolayısıyla Atatürk Spor Salonu VIP bölümünde tören düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) işbirliğiyle düzenlenen törende başarılı sporcular, kulüp yöneticileri, okul takımları ve spor adamlarına plaket verildi. Törende yaptığı konuşmada ilk kez düzenlenen Amatör Spor Haftasını kutladıklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin; plaket alanları kutlayarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, taban birlikleri, yerel yönetimler, il temsilcileri ve kent dinamikleriyle birlikte Vali Münir Karaloğlu'nun öncülüğünde amatör spora yakışır ve örnek bir kutlama gerçekleştirdiklerini söyledi.
"BURSA DAYANIŞMA NETİCESİNDE SPORDA İVME YAKALADI"
Bursa'da sporun ivme kazandığını kaydeden Şahin, "Bu ivmenin en büyük sebebi Bursa'nın birlik-beraberliği, dayanışması, taban birliklerimizle, amatör spor kulüplerimizle, İl Özel İdaremizle, Büyükşehirspor Kulübümüzle, belediye başkanlarımızla ve kent dinamikleriyle birlikte yapmış olduğumuz dayanışma içerisindeki çalışmaların neticesidir. Onun için her geçen gün Bursa'da bir faaliyet, bir etkinlik, bir spor tesisi, sporda bir yapılanma kendini gösteriyor. Bu da Bursa için, hepimiz için sevindirici bir gelişme. Başta spor ve sporcuya destek veren Sayın Valimiz Münir Karaloğlu olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe'ye, ilçe belediye başkanlarımıza, İl Özel İdaremize, tüm taban birliklerimize, amatör spor kulübü başkanlarımıza ve yöneticilerine, il temsilcilerimize ve spor emek veren, gönül veren herkese ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum" dedi.
"BURSA HAMLELERLE KENDİNİ FARK ETTİRİYOR"
Birlik ve dayanışmanın Bursa'yı ileriye taşıyacağını ve Bursa'nın sporda marka kent olması için ciddi adımlar atılmasına vesile olacağını da dikkat çeken Şahin, Bursa'nın amatör branşlar, spor aktiviteleri ve tesisleşmede yapmış olduğu hamlelerle sporda kendini ciddi derecede fark ettirdiğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 30 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında ilk kez düzenlenen Amatör Spor Haftası'nın geleneksel hale geleceğini ifade eden BASKF Başkanı Cemal Vardar ise, Amatör Spor Haftası'nın daha kapsamlı bir şekilde kutlanacağını söyledi. Bursa'ya hizmeti geçmiş ve başarılı olmuş sporcular, antrenörler, okullar ile Bursa'nın adını duyuran spor adamları ve spor kulüplerine hatırlanmak adına plaket verdiklerini kaydeden Vardar, plaket alanlara bundan sonra da başarılar diledi.   
Konuşmaların ardından başarılı sporculara, kulüp yöneticilerine, okul takımlarına ve spor adamlarına plaket verildi.

SPORCULAR:
1-BÜŞRA GÖK- GENÇLER 8-29 HAZİRAN2013 TARİHLERİ ARASINDA LOZAN İSVİÇRE'DE YAPILAN TAEKWONDO PARALİMPİK DÜNYA ŞAMPİYONU (HASANAĞA TOKİ SPOR KULÜBÜ)
2-RABİA ŞENYAYLA (OSMANGAZİ BLD. SPOR) 21-23 HAZİRAN 2013 TARİHLERİ ARASINDA ESTONYA'DA YAPILAN JUDO AVRUPA ŞAMPİYONASINDA BAYANLAR 44 KG AVRUPA 2.
3-AHMET MUSA (HASAN AĞA TOKİ) 01-08 EYLÜL 2013 TARİHLERİ ARASINDA FRANSA'DA YAPILAN BOCCE PETANG GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASINDA DÜNYA 3.
4-İSMAİL KOSUKOĞLU : VETERANLARDA 10 YIL ÜST ÜSTE DÜNYA ŞAMPİYONU. SON ŞAMPİYONA 01 EKİM 2013 TARİHİNDE BOSNA-HERSEK'TE YAPILDI.
OKULLAR:
1-FAİK ÇELİK KML : 20-28 HAZİRAN 2013 TARİHLERİ ARASINDA ÇEK CUMHURİYETİNDE YAPILAN GENÇ KIZLAR ATLETİZM MÜSABAKALARINDA TAKIM HALİNDE DÜNYA 2.Sİ
2-CANAYDIN İÖO : 14-19 HAZİRAN 2013 TARİHLERİ ARASINDA DİYARBAKIR'DA YAPILAN YILDIZ KIZ VOLEYBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU
3-İNEGÖL DUMLUPINAR ORTAOKULU: 26-30 HAZİRAN 2013 TARİHLERİ ARASINDAÇORUM'DA YAPILAN FUTSAL YILDIZ KIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU
4-NİLÜFER ÖZEL EML (İŞT. ENG) 20-24 MAYIS 2013 TARİHLERİNDE ANKARA'DA YAPILAN İŞİTME ENGELLİLER BASKETBOL GENÇ KIZ-GENÇ ERKEKLERDE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU
KULÜP YÖNETİCİLERİ, ANTRENÖRLER, SPOR ADAMLARI:
1-YILMAZ BURUL (EN BAŞARILI ALTYAPI ANTRENÖRÜ BURSASPOR U-15 AVRUPA ŞAMPİYONU)
2-İSMAİL ERTEKİN (EN BAŞARILI ÜST YAPI ANTRENÖRÜ PTT 1.LİG BALIKESİRSPOR ANTRENÖRÜ)
3-ALİ İHSAN ALP (BOKS ANTRENÖRÜ- BOKSUN DUAYENİ) 1 TEMMUZ 1970 YILINDA İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE BOKS ANTRENÖRÜ OLARAK GÖREVE BAŞLAMIŞTIR.1975-1994 YILLARI ARASINDAMİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ OLARAK GÖREV YAPMIŞTIR.
4-MEHMET ÜNLÜGÜZEL (ÇEKİRGE SPOR KULÜBÜBAŞKANI. ARALIKSIZ EN UZUN SÜRE KULÜP BAŞKANI)
5-FATİH PULAT (1922 MÜTAREKE SPOR KULÜBÜBAŞKANI SOSYAL İÇERİKLİ PORJELER FAALİYETLER GÖSTEREN KULÜP BŞK)
6-İLHAN SATIK  (BURSA BÜYÜKŞEHİR BLD. SPOR KULÜBÜ BŞK.VEKİLİ, BURSA ASKF BŞK.VEKİLİ. AMATÖR SPORA YAPTIĞI HİZMETLERİNDEN DOLAYI)
7-MUSA AYDIN (İL ÖZEL İDARESİ GENÇLİK SPOR VE SOSYAL HİZMETLER DAİRE BŞK. AMATÖR SPORA YAPTIĞI HİZMETLER İLE ÖZELLİKLE GÜREŞ BRANŞINDA İLİMİZDEN BİRÇOK ŞAMPİYONUN ÇIKMASINDA KATKISI BÜYÜK OLMUŞTUR)

Bursa Amatör'de ödül günü Bursa Amatör'de ödül günü Bursa Amatör'de ödül günü Bursa Amatör'de ödül günü Bursa Amatör'de ödül günü Bursa Amatör'de ödül günü
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!