Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bugün (1 Ocak) kargolar açık mı, dağıtım yapacak mı? 1 Ocak Yılbaşı yasağında kargolar çalışıyor mu?

Bugün 1 Ocak, yeni yılın ilk günü... 1 Ocak Cuma günü her sene olduğu gibi bu sene de tatil. Bu sene diğer senelerden farklı olarak, 1 Ocak yılbaşı tatilinde korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı var. Bugün kargoların çalışıp çalışmayacağı merak ediliyor. 1 Ocak Yılbaşı yasağında kargolar çalışıyor mu? Bugün (1 Ocak) kargolar açık mı, dağıtım yapacak mı?

Bugün (1 Ocak) kargolar açık mı, dağıtım yapacak mı? 1 Ocak Yılbaşı yasağında kargolar çalışıyor mu?

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını 2021 yılının ilk gününde de hayatın her alanında etkisini göstermeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesine göre 31 Aralık 21.00'den 4 Ocak 05.00'e kadar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki, Yılbaşı yasağında kargolar çalışıyor mu? Bugün (1 Ocak) kargolar açık mı, çalışıyor mu?

1 OCAK YILBAŞI YASAĞINDA KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karara göre korona virüs salgınının yayılma hızını durdurmak amacıyla yılbaşında 31 Aralık 21.00'den 4 Ocak 05.00'e kadar sürecek bir sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı kapsamında geçecek 1 Ocak yılbaşı tatilde kargoların çalışıp çalışmayacağı araştırılıyor. Sokağa çıkma yasaklarının detaylarını içeren genelgeye göre Kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları, sokağa çıkma yasağı uygulamasından muaf tutuluyor.

Normal şartlarda sokağa çıkma yasağı kargo şirketlerini etkilemiyor ancak 1 Ocak Cuma günü yılbaşı sebebiyle resmi tatil olduğu için sokağa çıkma yasağından bağımsız olarak kargolar bugün çalışmayacak. 4 günlük sokağa çıkma yasağında kargolar sadece bugün (1 Ocak) hizmet vermeyecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!