Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bugün (1 Ocak) bankalar açık mı, çalışacak mı? 1 Ocak Yılbaşı yasağında bankalar açık mı, kapalı mı?

Bugün 1 Ocak, yeni yılın ilk günü... Yeni senenin ilk günü olan 1 Ocak Cuma günü her sene olduğu gibi bu sene de resmi tatil. Bu sene yeni yıl tatiline Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı damgasını vurdu. Vatandaşalar, bugün bankaların açık olup olmadığı merak ediyor. 1 Ocak Yılbaşı yasağında bankalar açık mı? Bugün (1 Ocak) bankalar açık mı, çalışacak mı?

Bugün (1 Ocak) bankalar açık mı, çalışacak mı? 1 Ocak Yılbaşı yasağında bankalar açık mı, kapalı mı?

Yeni yılın ilk günü her sene olduğu gibi bu sene de resmi tatil. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını bu yılki yeni yıl kutlamalarını da etkiledi. İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesine göre 31 Aralık 21.00'den 4 Ocak 05.00'e kadar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki, 1 Ocak Yılbaşı yasağında bankalar açık olacak mı? Bugün (1 Ocak) bankalar açık mı?

1 OCAK YILBAŞI YASAĞINDA BANKALAR AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karara göre korona virüs salgınının yayılma hızını durdurmak amacıyla yılbaşında 31 Aralık 21.00'den 4 Ocak 05.00'e kadar sürecek bir sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağına dahil olan 1 Ocak yılbaşı tatilinde bankaların açık olup olmadığı araştırılıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ve sokağa çıkma yasaklarının detaylarını içeren genelgeye göre bankalar başta olmak üzere yurt çapında yaygın hizmet ağı olan kurum, kuruluş ve işletmelerin bilgi işlem merkezleri ile çalışanları (asgari sayıda olmak kaydıyla),sokağa çıkma yasağından muaf tutuluyor.

Ancak bugün yani 1 Ocak Cuma günü yeni yıl tatili olarak resmi tatil kabul edildiği için bankalar çalışmayacak. Bankalar resmi tatillerde kapalı olduğu için 1 Ocak'ta da kapalı olacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!