Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BUGİAD üyesi mobilyacılar CIFF 2011'e katıldı

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD), Çin'in Guangzhou kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük mobilya fuarları arasında yer alan CIFF 2011'e katıldı.

BUGİAD üyesi mobilyacılar CIFF 2011'e katıldı

CIFF 2011'e giden kafilede BUGİAD Mobilya Komitesi Başkanı Serdar Durmuşlar, BUGİAD Sektörel Komiteler Koordinatörü Tahir Allahverdi'nin yanı sıra BUGİAD Mobilya Komitesi üyeleri ve İstanbul, İzmir ve Trabzon'dan firma sahipleri de yer aldı. 500 bin metrekarelik alanda kurulu olan CIFF 2011'de modern, klasik ve bahçe mobilyalarının yer aldığını söyleyen BUGİAD Mobilya Komitesi Başkanı Serdar Durmuşlar, dünyanın takip edeceği modelleri yerinde görmenin ayrıcalığına dikkat çekerek, "Panel mobilya dışında artık fiyatlarımızla da Çin ile rahatlıkla rekabet edebileceğimizi gördük." diye konuştu.
    Çin dışında İngiltere, Almanya, Tayvan gibi ülkelerin firmalarının da yer aldığı fuarda Çin'in hızlı ekonomik gelişmesinin işçi ücretlerinin artmasına neden olduğunu belirten Durmuşlar, fabrika sayılarının hızlı bir şekilde atmasının da işçi bulmada sıkıntıya sebep olduğuna değindi. Durmuşlar, teknolojinin fazla kullanılmadığı, el emeğinin önplanda olduğu bahçe mobilyaları gibi ürünlerde Çin'in pazar payının halen oldukça yüksek olduğunu belirtti.
    Guangzhou Türk İşadamları Derneği (GUTİAD)'ni de ziyaret eden heyetle, Guangzhou'da faaliyet gösteren Türk iş adamları bir araya geldi. GUTİAD Genel Sekreteri Ahmet Özden'den, Çin'deki iş fırsatları konusunda bilgi alan heyet, iki ülkenin avantajlarından birlikte istifade etmek gerektiğini vurguladı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!