Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER

Bursa'daki Japon Parkı'nda Japon uzmanlar tarafından yapılan Japon Tıp Yolu'nda yürüyenler hem hastalığını keşfediyor, hem de şifa buluyor. Özel taşlardan yapılan Japon Tıp Yolu, Bursalılar'ın akınına uğradı. Hastalıklarına deva arayanların uğrak yeri haline gelen şifa yolunda çevre halkı her sabah yürüyüş yapıyor.

Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Beşevler Mahallesi'ndeki Japon Parkı'nda Japon uzmanlar tarafından yapılan Japon Tıp Yolu'nda yürüyenler hem hastalığını keşfediyor, hem de şifa buluyor. Özel taşlardan yapılan Japon Tıp Yolu, Bursalılar'ın akınına uğradı. Hastalıklarına deva arayanların uğrak yeri haline gelen şifa yolunda çevre halkı her sabah yürüyüş yapıyor.
5 dakika yürünülebilen Japon Tıp Yolu'ndaki özel seçilmiş taşlar, ayaklardaki sinirler sayesinde vücudun neresinde rahatsızlık olduğunu biliyor. Çıplak ayakla yürüyüşün gerçekleştiği şifa yolunda, baş, kol, göğüs ile bacak ve ayak ağrılarının iyileştiği belirtiliyor.
Japon Tıp Yolu, eski hekimlikte ayak altındaki noktalara baskı uygulanarak tedavi amaçlı kullanıldığı ifade ediliyor. Taşlar büyüklük ve şekil olarak değişik biçimlerde döşenirken, taşların her biri ayak tabanındaki noktalara temas ettiğinde farklı etki yaratıyor.
Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların yürüyüş yoluna gelerek güne başladığını belirten Japon Parkı sorumlusu Ressam Emel Yoldaş,  "Yürüyüş yolu rahatlama, kaliteli bir uyku ve toksinlerden arınmış bir beden sağladığı gibi, dolaşım sistemini de güçlendirerek ağrıları dindirir. Bunların ötesinde refleksoloji keyifli, dinlendiren ve ağrı sızı vermeyen bir terapidir. Refleksoloji terapisi sırasında bazı organ ve sistemlerin harekete geçmesi normaldir. Bu esnada kişinin kendisini farklı hissetmesi mümkündür. Farklı şekillerde ve büyüklüklerde döşenen taşların bulunduğu yürüyüş yolunda ayağa masaj yapılması sağlanıyor. Parkurun sonunda ayağın hangi noktasında basınç uygulandığında acı duyuluyorsa refleksilojiye göre yorumlanmış ayak haritalarının yer alacağı panolara bakılarak problem tespit ediliyor" dedi.
Japon Parkı ve Çay Evi'nin İşletmecisi Emel Yoldaş, yaklaşık 4 bin yıllık geçmişe sahip refleksoloji yoluna Japonya'dan gelen çok sayıda taşların döşendiğini söyledi. Yürüyüş yolu esnasında taşların belirli uyum içinde dizildiğini belirten Yoldaş, yürüyüş yolunun
Japon Parkı'na gelen vatandaşlar, yürüyüş yolunda yaptıkları 5 dakikalık yürüyüşün kendilerini rahatlattığını söylediler.
 

Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER Bu yoldaki taşlar hastalığı biliyor şifa dağıtıyor! - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!