Geri Bu pulları almayın

Bu pulları almayın

Fransa'da Hristiyan Demokrat Parti eski Başkanı Boutin, İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle tepki çeken FEMEN üyesi Inna Shevchenko'dan esinlenilen yeni pullar için boykot çağrısında bulundu.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 14:00 - Dünya
A
Bu pulları almayın

Fransa'da Hristiyan Demokrat Parti (PCD) eski Başkanı Christine Boutin, İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle tepki çeken FEMEN üyesi Inna Shevchenko'dan esinlenilen yeni pullar için boykot çağrısında bulundu.

Fransa Posta İdaresi'nin (La Poste) dün piyasaya sürdüğü "Marianne" sembolü pullar tepki çekti. Twitter'dan yaptığı İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle yoğun eleştiri alan Ukraynalı FEMEN üyesi Inna Shevchenko'nun simasından esinlenilen yeni pullar, tartışmaları beraberinde getirdi.

David Kawena-Olivier Ciappa ikilisinin tasarladığı yeni pullar, özelikle eşcinsel evlilik karşıtı gösterilerin öncülüğünü de yapan Fransız Katolikleri de rahatsız etti. Hristiyan Demokrat Parti eski Başkanı Boutin, Twitter hesabından, "Gerçekten bu Hollande, bize her şeyi yaptı. Yeni Marianne için bir FEMEN'den esinlendiler. Bu gençlik için bir model olacak" açıklamasını yaptı.

Bu açıklamanın hemen ardından PCD'nin resmi twitter hesabından yeni çıkan pulların satın alınmaması için boykot çağrısı yapıldı.

1944'den bugüne kadar yeni "Marianne" yüzü olarak çeşitli renk ve değerde 630 milyon adet pul basıldı. 

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 14:00
A