Geri Bu haberi okumadan dışarı çıkmayın!

Bu haberi okumadan dışarı çıkmayın!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusunda yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 08:04 - Güncel
A
Bu haberi okumadan dışarı çıkmayın!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Artvin ve Ardahan çevrelerinde görülecek yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Hatay çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yıldırım, yerel su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Kırklareli, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi ve Balıkesir ile Çanakkale'nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, İç Ege'nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Hatay çevrelerinde kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı ile Yozgat, Kırşehir, Nevşehir ve Aksaray çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile Düzce çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzeyinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 08:04
A