Geri Bu barış artık bir sonuca bağlansın

Bu barış artık bir sonuca bağlansın

Ağrı'da oğullarından biri polis olan, diğeri ise 17 yıl önce terör örgütüne katılan Kızılkurt çifti, AA Editör Masası'nda çözüm sürecine ilişkin beklentilerini dile getirdi.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:07 - Yaşam
A
Bu barış artık bir sonuca bağlansın

Ağrı'da oğullarından biri polis olan, diğeri ise 17 yıl önce terör örgütüne katılan Raşit-Kudret Kızılkurt çifti, Akil İnsanlar Heyeti'nin konuk olduğu AA Editör Masası'na Ağır'dan video konferans sistemiyle bağlandı.
AA Ağrı Bürosu'ndan video konferans sistemiyle AA Editör Masası'na katılan baba Kızılkurt, yaptığı konuşmada, çözüm sürecini desteklediğini belirterek, iki oğlunun karşı karşıya kalmasından üzüntü duyduğunu söyledi.

Çözüm süreciyle herkesin kucaklaşmasını beklediğini ifade eden Kızılkurt, şöyle devam etti:

"İki evladım karşı karşıya... Her gün ben ağlıyorum. Sesimi duysunlar, böyle sessiz kalmasınlar. Herkes benim gibi evlat acısı çekmesin. Allah Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun. O bizim için elini taşın altına koymuş biz de onun için canımızı vereceğiz. Herkes sesimizi duysun. Büyüklerden yardım istiyorum."

Kızılkurt, yaşadığı acıyı Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile paylaştığını da belirterek, "Benimle uzun süre görüştü. Derdimi dinleyen biriydi. Ben derdimi herkese anlatan biriyim. Benim evladım gitmiş, ciğerim yanıyor. Başkalarının evladı gitmesin, kimsenin ciğeri yanmasın. Herkes barış istesin, böyle evlat acısı çekmesin. Büyüklere sesleniyorum kimse bizim gibi ağlamasın" şeklinde konuştu.

Konuşması sırasında duygulanan Kızılkurt, dağa çıktığı iddia edilen oğluna da seslenerek,  "Benim bir oğlum gitmiş. Oğlum ben senin ayaklarına kapanıyorum. Yavrum gel, seni bekliyorum. Biz, her gün ağlıyoruz. Bizden başka ağlayan yok" ifadelerini kullandı.

Bu barış artık bir sonuca bağlansın

Anne Kudret Kızılkurt ise Kürtçe yaptığı konuşmada, barışı sağladığı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, "Barış istiyorum. Asker anneleri, 'Evladımız öldü' diyor. Evet, doğru söylüyorlar. Rica ediyorum herkes barışı istesin. Durum düzlüğe kavuşsun, herkes evladına kavuşsun, evladına sahip çıksın. Bu barış, artık bir sonuca bağlansın istiyorum" diye konuştu.

Anne Kızılkurt, sözlerini şöyle tamamladı:

"Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Bize iyi bir destek veriyor. Hapse atılan evlatlar da salıverilsin. Herkes evladına kavuşsun. Ben hastayım her iki ayağım sakat olmuş, yürümekte zorlanıyorum. Ağrı Valisi'ne de çok teşekkür ediyorum. Bize yardımcı oldu, beni doktora gönderdi. Bize yardım edilsin istiyorum. Ben oğlumun acısından bu hale geldim. Asker anneleri de barış istesin. Onlar da haklı, evlatları şehit olmuş ama yine de barış istesinler. Dağa çıkanların da anne-babaları var, onlar da anne baba."

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:07
A