Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Böyle film reklamı görülmedi!

ABD'de önümüzdeki hafta vizyona girecek "Carrie" adlı film için hazırlanan "kamera şakası" tipi reklam, ilgi odağı oldu.

Böyle film reklamı görülmedi!

Stephen King'in romanından sinemaya uyarlanan filmde, düşünce gücüyle nesneleri hareket ettirebilen bir genç kızın hikayesi anlatılıyor. Filmin tanıtımı için hazırlanan reklam, New York'ta bir kafede çekildi. Kamera şakası tarzında çekilen reklamda, masasında tek başına oturan bir genç kızın, yan masadaki kişinin kahvesini üzerine dökmesi sonrası olanlar gösteriliyor. Öfkeyle ayağa kalkan kız, bir el hareketiyle, hiç dokunmadan adamı havaya kaldırıyor. Kafedekilerin çığlıkları ve şaşkın bakışları arasında, öfkeli genç kız ellerini iki yana açıyor ve bir anda etraftaki masalar ve sandalyeler hareket etmeye başlıyor. Genç kızın bunun ardından şiddetli bir çığlık atıyor ve duvardaki resimler, kitaplıktaki kitaplar yerlere savruluyor.

Reklam filmini hazırlayan Thinkmodo şirketi, filmin kamera arkasını da video paylaşım sitelerine yükledi. Mekan için New York'un West Village bölgesinde bir kafe kullanıldı. Kafeye gizli kameralar, sahte bir duvar, uzaktan kumandayla hareket ettirilebilen masa ve sandalyeler ve benzer ekipmanlar yerleştirildi. Genç kızın duvara doğru savurduğu oyuncunun sırtına bir kablo bağlandı. Kafedeki müşterilerin bir kısmı figüranlardan, bir kısmı da her şeyden habersiz müşterilerden oluşuyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!