Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Börek satarken üniversiteyi kazandı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, 42 yaşındaki bir börekçi İstanbul Üniversitesi'ni kazandı.

Börek satarken üniversiteyi kazandı

Bir börekçide çalışan Turan Kayalar yıllardır hayalini kurduğu üniversiteyi kazandı. Sabah saat 05:30'da iş başı yapan Kayalar, öğleden sonra serbest saatlerinde kendi başına ders çalışarak hayalini gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi'nin 4 yıllık felsefe bölümünü kazanan 42 yaşındaki Kayalar, kaydını yaptırarak öğrenci belgesini aldı. Kayalar, "Biri ilköğretim, diğeri lise talebesi olan iki kız çocuğum var. Önce çocuklarıma, sonra bütün gençlere örnek olmak istedim. Bu yaştan sonra okuyup da ne olacak diyenlere, bölümümü bitirip mastırımı yapmaya başlayınca en iyi cevabı vermiş olacağım. Beni maddi/manevi destekleyen patronuma çok teşekkür ediyorum, onun gayretleriyle bu merhaleye geldim. Üniversiteye kaydolmaya gittiğimde bana, 'Amca, burası talebelere ait, veliler dışarıda bekliyor' dediler. 'Ben de talebeyim, kayıt olmaya geldim' dediğimde şaşkınlıkla yüzüme baktılar" diye konuştu.
AİLECE OKUYORLAR
Turan Kayalı ve kızları haricinde eşi de açık liseye devam ediyor. Kayalı, patronu dahil bütün esnaf arkadaşlarından büyük destek gördüğünü, üniversiteyi başarıyla bitireceğini söyledi.

Börek satarken üniversiteyi kazandı Börek satarken üniversiteyi kazandı Börek satarken üniversiteyi kazandı Börek satarken üniversiteyi kazandı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!