Geri Bizimkiler dizisinin Cemil'inin son röportajı ortaya çıktı: Sıramı bekliyorum

Bizimkiler dizisinin Cemil'inin son röportajı ortaya çıktı: Sıramı bekliyorum

Yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı 77 yaşında hayatını kaybeden Bizimkiler dizisinin Cemil'i Uğurtan Sayıner'in son röportajı ortaya çıktı.

28 Haziran 2021 Pazartesi, 11:22 - Güncel
A
Bizimkiler dizisinin Cemil'inin son röportajı ortaya çıktı: Sıramı bekliyorum

1989-2002 yılları arasında yayınlanan ve Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Bizimkiler dizisinin 'Cemil' karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner, İzmir'de yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybetti.

Uğurtan Sayıner, İzmir'de yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı geçen yıl ağustos ayında hastaneye yatırılmıştı. 77 yaşındaki usta oyuncunun ileri yaşla beraber yeme bozukluğu ve sıvı elektronik dengesizliği sebebiyle kilo kaybı yaşamıştı.

Sayıner, sağlık sorunları yaşamadan önce İzmir Karşıyaka'da Uğurtan Sayıner Gösteri ve Sanat Merkezinde tiyatro gösterimi sunuyordu.

BİZİMKİLER'DE OYNAYAN 23 ARKADAŞIM VEFAT ETTİ

Sayıner, yaptığı son röportajda, "Bizimkiler'de oynayan 23 arkadaşım vefat etti. Neredeyse bir tek ben kaldım. Ben de sıramı bekliyorum. Bizimkiler çok kalabalık bir ekipti ve ekipteki bütün arkadaşlar bir birileriyle daha önce tanışıyordu. O yüzden çok sıcak oldu Bizimkiler. Ben Ercan Yazgan'ın bakışlarından bana ne demek istediğini anlıyordum. Keza Aygut Oray'ın, Sabri Bey'in... Bu alışveriş meselesi. Şimdi onlar gitti ben ne yapacağım? Neyse ki Şehmuz kardeşimiz var. O bir takım kardeşlerimin yerini dolduruyor" ifadelerini kullanmıştı.

UĞURTAN SAYINER KİMDİR?

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Sarhoş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


28 Haziran 2021 Pazartesi, 11:22
A