Geri Binance'e baskı artıyor

Binance'e baskı artıyor

Kripto para borsalarından Binance'e İngiltere'de olan baskı giderek artıyor. Mali otoriteler, Binance'in İngiltere'de faaliyet göstermesini engellemek için harekete geçti.

09 Temmuz 2021 Cuma, 11:43 - Ekonomi
A
Binance'e baskı artıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'e İngiltere'de olan baskı giderek artıyor. Mali otoriteler, Binance'in İngiltere'de faaliyet göstermesini engellemek için harekete geçti. Mali otoriteler, kripto para borsası Binance'i kara para aklama faaliyetlerini durdurmamakla suçluyor.

Mali otoritelerin uyarısından sonra Santander UK'de Binance'e ödeme yapmayacağını açıkladı. 

İngiltere'de faaliyet göstermeye yetkili bir kurum olmayan Binance'a ilişkin olarak Santander UK şu açıklamayı yaptı:

"Müşterilerimizi güvende tutmak birinci önceliğimiz ve bu çerçevede Binance'ye ödemeleri engellemeye karar verdik. Son aylarda kriptopara dolandırıcılıklarının kurbanı olan İngiliz müşterilerin sayılarında büyük artış gördük"

Binance'ı istemeyenler arasına Çin de katıldı. Kripto paraya karşı sert tutum içinde olan Çin yönetimi, Binance'ı güvenlik duvarının arkasındaki siteler arasına kattı ve böylece erişime engellemiş oldu. Binance'a girmek isteyen Çinliler VPN kullanarak işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Kripto para piyasaları son 24 saatte değer yüzde 2.2 oranında değer kaybı yaşadı. Kripto paraların piyasa değeri 1.37 trilyon dolara indi. 

Bitcoin son 24 saatte yüzde 1.32 yükselerek 32,809 dolara çıktı. Dogecoin son 24 saatte yüzde 3.03 yükseliş sergileyerek 0.2186 dolara çıktı. Ancak son 7 günlük periyotta ise yüzde 9 geride.

Diğer Ekonomi Haberleri için tıklayın


09 Temmuz 2021 Cuma, 11:43
A