Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ben Kingsley, Dali rolünde

Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley (77), dünyaca ünlü İspanyol ressam Salvador Dali'yi canlandırdığı 'Dali Land' adlı biyografi filminin çekimlerinde görüntülendi. Kingsley, 1982 yılında da Mahatma Gandhi'yi canlandırarak Akademi Ödülü kazandı.

Ben Kingsley, Dali rolünde

1973 yılında geçen Dali Land, yaşlanan ressamın New York'ta büyük bir gösteriye hazırlanmasına yardımcı olan genç bir galeri asistanının hikâyesini anlatıyor. Kingsley, ünlü ressamın yaşlılık dönemini oynarken, oyuncu Ezra Miller ise Dali'nin gençliğini canlandırıyor.

Galler'deki filmin çekimlerinde makyajla kusursuz bir şekilde Dali'ye benzetilen Oscarlı aktörü görenler, "Dali canlanmış" yorumunu yaptı. 

Vizyon tarihi henüz açıklanmayan filmin yönetmeni olan Mary Harron, Dali Land'ın senaryosunu eşi John C. Walsh ile birlikte yazdı. Dali 1989'da yaşamını yitirdi.

Kingsley'nin sette çekilen görüntüsü, Dali'nin hayatta olduğu yönünde yorumlara neden olurken, 1904'te Katalonya'da doğan Dali'nin tartışmasız estetiği, eks, yemek, bilim, din ve doğa temelli resimleri onu 20. yüzyılın en önemli sürrealist ressamlarından biri haline getirdi. 

Kingsley, Steven Speilberg'in 1993 yılındaki başyapıtı Schindler'in Listesi'nde Polonya-İsrail soykırımından kurtulan Itzhak Stern'i ve 2018 draması Operation Finale'de Nazi savaş suçlusu Adolf Eichmann'ı da canlandırdı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!