Geri Belçika'da iş arayanlara "Youtuber olma" kursu verilecek

Belçika'da iş arayanlara "Youtuber olma" kursu verilecek

Belçika'da Brüksel-Başkent Bölgesi'nin mesleki eğitim kurumu, iş arayanlar için "Youtuber olma" kursları vermeye başlanacağı açıklandı.

16 Haziran 2021 Çarşamba, 14:01 - Dünya
A
Belçika'da iş arayanlara "Youtuber olma" kursu verilecek

Avrupa Birliği'nin önemli resmi organlarının büyük bir çoğunluğunu içinde barındıran Belçika'nın Başkenti Brüksel'de mesleki eğitim kurumu, iş arayanlar kişiler için "Youtuber olma" kursları vermeye başlanacağı açıklandı.

Bruxelles Formation adlı kamu kuruluşu tarafından başlatılacak "Kendiniz veya şirketiniz için Youtuber olma" kursunda, kişilerin Youtube kanalı kurmak veya içerik oluşturmak için gerekli becerileri edinmeleri amacıyla eğitim sağlanacak. Eğitimlerde görüntü, ses, yayıncılık ve dijital pazarlama alanlarına ağırlık verilecek.

'TÜKETİCİLERİN YÜZDE 70'İ BİLGİ ALMAK İÇİN BU TÜR ORTAMLARA BAŞVURUYOR'

Brüksel-Başkent Bölgesi'nin İstihdam ve Mesleki Eğitim Bakanı Bernard Clerfayt, kursla ilgili yaptığı açıklamada, "Youtube gibi internet üzerindeki yeni medya ortamları bugün artık gereklilik. Tüketicilerin yüzde 70'i bir ürün veya hizmet hakkında bilgi almak için artık bu tür ortamlara başvuruyor" derken, "Bu yüksek oran da kursumuzun gerekliliğini ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.

Kursu düzenleyen kamu kuruluşunun yetkilileri, derslerde akademik ve teknik bilginin yanı sıra dijital pazarlama teknikleri gibi eğitimlerin bulunduğunu söyledi. Bazıları yeni kurulmuş birçok şirketin kurs katılımcılarını ilk etapta stajyer olarak kabul etmeye hazır olduğu belirtildi.

Yüksek takipçi sayısı bulunan Belçikalı Youtuber gençler, kurslara davet edilerek katılımcılara eğitim vermeleri ve tecrübelerini paylaşmaları istenecek. Kurslar 12 hafta sürecek. Kursiyerler, eğitimlerinin bitiminde bir şirkette 8 hafta staj yapacak. 

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


16 Haziran 2021 Çarşamba, 14:01
A