Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BEDELLİ ASKERLİĞE NOKTAYI KOYDU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya dönüşünde havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BEDELLİ ASKERLİĞE NOKTAYI KOYDU

CHP'nin TBMM Başkanlığı'na verdiği 'bedelli askerlik' teklifiyle ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan şunları söyledi:

"Bunun neresi proje? Böyle proje mi olur? Böyle ayaküstü proje mi olur? Kiminle oturulmuş ne konuşulmuş? Bu ne getirir ne götürür? Şu anda halkımızın tavrı bu konuda ne?

Parası olan var olmayan var. Parası olan bedelli askerlik yapsın parası olmayan gidip askerlik yapsın. Eğer bunun halkımızın bir kesimini mağdur etmeyeceğini biz bilseydik, buna inansaydık biz bunu çoktan masaya getirirdik.

Polislerin askerlik sorununu TSK ile oturup konuşarak çözdük. Bütün bunlar yolda giderek ayaküstü halledilecek şeyler değil. Bu ne getirir ne götürür hesaplanarak yapıldı. Fakat görüyorum ki ana muhalefet partisi sadece birşey yapıyor gibi görünmek için bunları ortaya atıyor.

Gerçekten böyle bir şey gerekiyorsa biz seçimden sonra bunu anayasa değişikliği kapsamında referanduma götürürüz. Ben Tayyip Erdoğan olarak böyle bir sorumluluğunun altına giremem. Çünkü parası olan var parası olmayan var.

Benim görüştüğüm kenar köşedeki vatandaşım buna hiç sıcak bakmıyor. Biz kimsesizlerin kimsesi olarak yola çıktık ve buna uygun davranmak zorundayız."
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!