Geri Bebeği diri diri mezara gömen anne ve anneanne tutuklandı

Bebeği diri diri mezara gömen anne ve anneanne tutuklandı

Adıyaman'da birkaç günlük bebeği canlı canlı mezara gömen anne ve anneanne, yeniden hakim karşısına çıkarıldı. Mahkemeye çıkarılan her iki şahıs bu defa tutuklanarak cezaevine gönderildi.

26 Eylül 2021 Pazar, 21:00 - Güncel
A
Bebeği diri diri mezara gömen anne ve anneanne tutuklandı
03:13 Mezarlıkta canlı canlı gömülü halde bulunan bebekten güzel haber

İLGİLİ VİDEO

Mezarlıkta canlı canlı gömülü halde bulunan bebekten güzel haber

Önceki gün Adıyaman Eski Belediye Mezarlığına 17 yaşındaki annesi Gülçin E. ve anneannesi Ülkü E. tarafından diri diri gömülen birkaç günlük bebek, bir grup lise öğrencisi tarafından bulunmuş ve gömüldüğü toprak altından çıkarılarak hastaneye ulaştırılmıştı.

SERBEST BIRAKILMIŞLARDI

Hemşireler tarafından Fatma isminin verildiği bebek, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Bebeği diri diri mezara gömen 17 yaşındaki anne Gülçin E. ile anneanne Ülkü E., Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Emniyette ifadeleri tamamlanan Gülçin E. ile Ülkü E., daha sonra Adıyaman Adliyesi'ne sevk edilmişti. Burada mahkemeye çıkarılan her iki şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Emniyetteki sorgusunda bebeği mezarlığa bıraktıklarını itiraf eden anne, ifadesinde şunları söyledi: "Eşim cezaevine girdikten sonra yasak ilişki yaşadım. Bu ilişkiden hamile kaldım ve kız bebek dünyaya getirdim.

Doğumun ardından eve gelince annem ile birlikte bu durumu kimseye açıklayamayacağımız için bebeği bir yere bırakma kararı aldık.

Daha sonra birçok kişinin ziyaret edeceği mezarlığa gittik ve burada bir mezarın yanına bıraktık."

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


26 Eylül 2021 Pazar, 21:00
A