Geri Baydemir'den alkışlanacak hareket!

Baydemir'den alkışlanacak hareket!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, şehit ve gaziler için su tarifesinde indirime gitti. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 1005 Sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla İstiklal Madalyası verilmiş ve vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlanan 171 şehit yakını ve gaziye su tarifesinde yüzde 50 indirim uyguladı.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:44 - Siyaset
A
Baydemir'den alkışlanacak hareket!

ORAN ARTIRILSIN'


Habertürk'ten Ahmet Yukuş'un haberine göre Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Reşit Can, şehit yakını ve gazilere uygulanan su indiriminin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Diyarbakır'da 120 asker, 153 korucu, 3 muhtar ve 56 kamu görevlisi olmak üzere toplam 332 şehit ve 538 gazi bulunduğunu anlatan Can, "Yasa olmasına rağmen belediye daha önce şehit yakınları ve gazilere su indirimi yapmama konusunda direnç gösteriyordu. Müracaat ettikten sonra yüzde 20 indirim yapmak istedi. Ancak valiliğe şikayet başvurusu yaptıktan sonra belediye su indirimini yüzde 50'ye çıkardı. Biz bu oranın en az yüzde 70-80'lere çıkarılmasını istiyoruz.

'699 KİŞİ DAHA VAR'

Su indiriminden 171 kişi yararlanıyor. Ancak yararlanamayan 699 şehit yakını ve gazimiz var. Bu indirimden yararlanmak isteyen kişilerin; su sayaçlarının üzerlerine kayıtlı olması şartıyla SGK tanıtım kartı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikamet edilen evin abone numarasını gösterir belgeyle belediyeye başvurmaları yeterli olacaktır" dedi.

Diğer Siyaset Haberleri için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:44
A