Geri Başkent'te kundaklama olayı görüntüleri ortaya çıktı

Başkent'te kundaklama olayı görüntüleri ortaya çıktı

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bulunan bir binanın önünden geçen bir şahıs binanın önündeki çalıları çakmakla ateşe veri. Yoldan geçen bir başka vatandaşın suyla gerçekleştirdiği ilk müdahale sayesinde yangın kontrol altına alıdı. Korku dolu o anlar güvenlik kamerasında görüntülendi.

03 Ağustos 2021 Salı, 16:08 - Güncel
A
Başkent'te kundaklama olayı görüntüleri ortaya çıktı
01:19 Başkent'te kundaklama olayı görüntüleri ortaya çıktı

İLGİLİ VİDEO

Başkent'te kundaklama olayı görüntüleri ortaya çıktı

Olay geçtiğimiz Salı günü Ankara'nın Keçiören ilçesi Kamil Ocak Mahallesi Ertaş Sokak'ta bulunan Sıla Apartmanı'nda saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yoldan geçen bir kişi, sigarasını yakmak için çıkardığı çakmakla Sıla Apartmanı'nın önünde bulunan çalılıkları ateşe verdi. Henüz kimliği belirlenemeyen kişinin yol açtığı ateş, kuru çalılıklarda kısa sürede büyüdü. Bunun üzerine yoldan geçen bir vatandaş Sıla Apartmanı sakinlerine yangının haberini verdi.

 

Ardından yangın, olayı bina sakinlerine haber veren vatandaşın ilk müdahalesinin ve bina sakinlerinin çabalarıyla kısa sürede kontrol altına alındı. Yaşadıkları şokun ardından güvenlik kamerasına bakan bina sakinleri, yangının kasten çıkarıldığı kanısına vardı.

 "SABOTAJ GİRİŞİMİ OLDU, YAKALANMASINI İSTİYORUZ"

"Komşular falan da görmemişler. Kameramız bozuktu o ara. Ama orayı almış. Bir tane adam bu kenardan geliyor. İlk önce cebinden çakmağını çıkarıp sigarasını yakıyor. Sonra bu tarafa gelince bile bile burayı ateşe veriyor. Sonra buralar tutuşunca buradan geçen bir vatandaş binanız yanıyor diye zillere basıyor. Hemen biz aşağı indik. O vatandaş bizim buradaki musluk ve hortumumuzla biz inene kadar müdahale edip söndürüyor. Biz hafta sonra kameramızı yaptırınca baktık ki bile bile yakıyor. Sabotaj girişimi oldu. Yakalanmasını istiyoruz, şikayetçi olacağız."


"BİLEREK İSTEYEREK YAPILMIŞ"

Bina sakini Çiğdem Bıçakçı bir kişinin yoldan geçerken telaşlı bir şekilde ziline basıp, dışarı yangın çıktığının haberini verdiğini dile getirerek, "Önce ben inanmadım dolandırıcıdır falan diye. Orada musluk var, hemen söndürebilirsiniz. Bir üst komşumuzu aradım camdan bakın görüyor musunuz bir şey diye. Ulaşamayınca dışarı çıkıp baktım ki bayağı alev alan bir yangının söndürüldüğünü gördüm. Daha sonra o gün kamerada sıkıntı vardı. Kızımın bisikleti kaybolmuştu.

Not etmiştim tarihi ve saati. İndik baktık bir kişi geliyor elinde alışveriş poşeti ile önce sigarasını yakıyor sonrasında köşeden direkt çakmağı ateşliyor ve arkasına bakmadan gidiyor. Ardından sağ olsun bir tane beyefendi geliyor koştur koştur yangın var diye. Bilerek isteyerek yapılmış" diye konuştu.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


03 Ağustos 2021 Salı, 16:08
A