Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bankalarda iyimserlik zirvede

İngiltere'de banka ile finansal şirketlerde iyimserlik 17 yılın zirvesine çıktı.

Bankalarda iyimserlik zirvede

Avrupa'da risklerin görece azalması finansal şirketlerde iyimserliğin artmasına neden oluyor.

İngiliz Sanayi Konfederasyonu (CBI), İngiltere'de banka ile finansal hizmetlerde iyimserliğin 17 yılın zirvesine çıktığını bildirdi.

Çeyreksel dönemde yapılan araştırmaya göre, şirketlerin yüzde 59'u daha iyimser olduklarını dile getirirken, yüzde 6'sı daha kötümser olduğunu belirtti.

Yüzde 53'lük denge, 1996 Aralık ayından bu yana görülen en yüksek rakama işaret etti.

Araştırma, aynı zamanda şirketlerin yüzde 24'ünün çalışan sayısını artırdığını ortaya koydu. Söz konusu artış, altı yılın en büyük artışına işaret ediyor.

Araştırmada, 10 bin yeni işin yaratıldığı tahminine yer verilirken, mevcut çeyrekte 2 bin yeni işin daha yaratılmasının beklendiği kaydedildi. Sektörde toplam istihdam edilen kişi sayısının 1.14 milyona ulaşması bekleniyor.

İş hacminde artış kaydeden şirketlerin oranı yüzde 22 olurken, iş hacminde düşüş kaydeden şirketlerin oranının yüzde 32'de kalması hayalkırıklığı yarattı.

PWC İngiltere Finansal Hizmetler Birimi'nden Kevin Burrowes, kurumsal hacimlerdeki düşüşe rağmen bankalardaki iyimserliğin canlı kaldığına dikkat çekerek ''Ekonomideki iyileşmeyle birlikte aktivite ile karlılıkta büyüme beklediklerini ve yeni ürünlerde yatırımın arttığını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!