Geri Bakanlık duyurdu: İlkbahar-yaz operasyonları başladı

Bakanlık duyurdu: İlkbahar-yaz operasyonları başladı

İçişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklamada, "İç güvenlik operasyonlarıyla kırsalda tükenme noktasına gelen terör örgütünü tamamen ülke gündeminde çıkarmak maksadıyla ilkbahar-yaz dönemi operasyonları başladı" denildi.

22 Nisan 2021 Perşembe, 13:23 - Güncel
A
Bakanlık duyurdu: İlkbahar-yaz operasyonları başladı

İçişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklama şöyle: 

İlkbahar yaz operasyonlarının ARA-BUL-YOK ET stratejisiyle teröriste bölge dar edilecek

Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucularının yer alacağı 9.630 planlı operasyon, 01 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek

İç güvenlik operasyonlarıyla kırsalda tükenme noktasına gelen terör örgütünü  tamamen ülke gündeminde çıkarmak maksadıyla ilkbahar yaz dönemi operasyonları başladı.  Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucularının yer alacağı 9.630 planlı operasyon, 01 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek. 

Teröristlerin tüm barınma alanlarındaki inlerine girilecek olan operasyonlarda strateji istihbarata dayalı nokta operasyonlarla terörü kaynağından ARA-BUL-YOK ET olacak. Böylelikle baskı sürdürülerek teröriste bölge dar edilecek. 

SONBAHAR-KIŞ OPERASYONU SONA ERDİ

Bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik  01 Ekim 2020-15 Nisan 2021 tarihleri arasında  düzenlenen "Sonbahar-Kış Operasyonları" ise başarıyla tamamlandı.  Bu dönemde 7.424  sonbahar-kış operasyonu planlanmasına rağmen 8.915 operasyon icra edildi. (% 120 gerçekleştirme oranı sağlanmıştır.)

Bu operasyonlarda 75 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda 915 sığınak ve mağarada, 233 Mayın/EYP, 292 silah, 465 el bombası, 891 tüp ve 31.6 ton gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Devletin tüm kurumları ile koordinasyon ve işbirliği çerçevesinde, aziz milletimizin desteği ile  terörle mücadelede yakalanan başarı artan bir tempo ile kararlılıkla sürdürülecektir. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


22 Nisan 2021 Perşembe, 13:23
A