Geri Bakan Yıldırım'dan kırmızı ruj açıklaması!

Bakan Yıldırım'dan kırmızı ruj açıklaması!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, THY hosteslerinin kırmızı ruj kullanmamasıyla ilgili tartışmalara ilişkin, "Kırmızı güzel bir renk. Ay yıldızlı bayrağımızın rengi" dedi.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 08:16 - Güncel
A
Bakan Yıldırım'dan kırmızı ruj açıklaması!

Swiss Otel Grand Efes'te düzenlenen Türkiye-Amerika Sivil Havacılık Konferansına katılan Yıldırım'a gazeteciler, programın ardından çeşitli konularda sorular yöneltti. Bakan Yıldırım, THY hosteslerine yönelik kırmızı ruj yasağı bulunup bulunmadığı yönündeki soruya, "Kırmızı güzel bir renk. Ay yıldızlı bayrağımızın rengi" şeklinde cevap verdi.


Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun gazetelerde yer alan "Hükümetle et ile tırnak gibiyiz" sözlerinin sorulması üzerine, "Gayet güzel söylemiş. Biz de baştan beri aynı şeyi söylüyoruz" dedi.

Hükümet olarak İzmir'e her zaman pozitif ayrımcılık yapmaya
çalıştıklarını belirten Yıldırım, kentin sorunlarını çözmeye gayret ettiklerini söyledi.

'AZİZ BEY ADAY MI?'
Aziz Kocaoğlu'nun "Binali Yıldırım'la yerel seçimlerde yarışmaktan onur duyarım, çok zevkli ve centilmence bir yarış olur" şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Yıldırım, şunları kaydetti:

"Aziz Bey aday mı? Hayırlı olsun. Zamanı gelince AK Parti'de adayını belirleyecek. O zaman da İzmirli hemşehrilerimiz kimi seçeceğine karar verecek. Şu anda gündemimizde seçim yok. Bizim gündemimizde hizmet var. İzmir'in işlerini göreceğiz. Memleketimizin yollarını yapacağız. Havayolunu halkın yolu yapacağız. Günü geldiğinde seçimleri de en güzel şekilde yapacağız."

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 08:16
A