Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Soylu'dan görevden alınan kaymakamlara ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Görevden alınan kaymakamlarla ilgili hem eksik ve yanlış bilgili ile yapılan maksatlı yorumların tamamı yalandır" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'dan görevden alınan kaymakamlara ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Soylu, 06'ncı Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'nde konuştu.

Bakan Soylu şöyle dedi: Görevden alınan kaymakamlarla ilgili hem eksik ve yanlış bilgili ile yapılan maksatlı yorumların tamamı yalandır

Bakan Soylu şöyle konuştu:

15 Temmuz sonrası yeni dönemde İçişleri Bakanlığı, gerek güvenlik politikaları açısından gerekse mülki idare hizmetleri açısından çok daha kritik bir konuma geldi. Geçen konuşmamızda hem bakanlığımızın bu dönüşümünden hem yeni dönem temasından hem de projelerden bahsetmiştim. Bir yandan sivil hizmetlerimiz genişledi, diğer yandan da kolluk hizmetlerimizde bütüncül bir güvenlik yönetimi sergiliyoruz. Bugün DEAŞ, PKK ve FETÖ terör örgütleriyle eş zamanlı çetin bir mücadele içerisindeyiz. Bunlara ait detayları, rakamları kamuoyuyla sık sık paylaşıyoruz. Bu mücadeleleri lütfen kimse küçümsemesin. Çok ciddi beşeri ve maddi kaynak harcanmaktadır. Biz içeride PKK'yı bitiriyoruz. Bugün dağlarda 400 civarında elemanları kaldı. Aşağıya indi de tam rakamı açıklamak için biraz daha eksiltme bekliyoruz. Onlar da siz de biliyorsunuz ki mağaradan çıkamıyorlar. Ama aynı PKK sınır ötesinde ABD ile petrol pazarlığı yapıyor ve yılda 5 ila 7 milyar dolar arasında bir gelir elde ediyor. Bu parayı herhalde hayır işlerinde kullanmayacaklardır. DEAŞ pekçok noktada PKK ile işbirliği içerisindedir ve hala Türkiye'de eylem yapma gayreti içerisindeler. Geçtiğimiz hafta Türkiye sözde sorumlusunu dehşet verici planlarıyla birlikte yakaladık. Ardından da seri operasyonlarımız aynı şekilde devam etti. FETÖ'nün ise tam 40 yıl boyunca organize ettiği ve uyguladığı sızma çalışmalarının kalıntıları bugün hala karşımıza çıkıyor.

"MAKSATLI OLARAK YAPILA BU YORUMLARIN TAMAMI YALANDIR"

Burada yeri gelmişken özellikle son günlerde gündeme gelen bir konuyla ilgili olarak da kamuoyumuzu bu vesileyle bilgilendirmek isterim. Kısa bir süre önce 4 Eylül tarihinde 58 mülki idare amirinin FETÖ soruşturmaları çerçevelerinde açığa alındı. Bunların 31'i kaymakam, 17'si vali yardımcısı, 9'u hukuk müşaviri 1 tanesi de mülkiye müfettişiydi. Gerek ana akım medyada gerekse sosyal medyada bazı mahfiller yaşanan bu gelişmeyi yeni atanan kaymakamların içinde FETÖ'cüler tespit edildiği ve nedamet getiren FETÖ'cülerin tekrar atandığı şeklinde bir süredir gündemde tuttukları saçma iddialarına dayanak yapmaya çalıştılar. Hem eksik ve yanlış bilgiyle hem de maksatlı olarak yapılan bu yorumların tamamı yalandır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!