Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan son noktayı Bursa'da koydu

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı konusunda işçi- işveren uzlaşmasında sona geldiklerini belirterek, Kasımın ilk haftasında uzlaşma sağlanamazsa, maddelerin lokal olarak Meclise taşınacağını söyledi.

Bakan son noktayı Bursa'da koydu

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restorasyonu yapılan Mahfel sosyal tesislerinin açılışı törenle gerçekleşti. Açılışa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti ve CHP Bursa Milletvekilleri, Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Recep Altepe, İl Genel Meclis Başkanı Nedim Akdemir ve vatandaşlar katıldı. Kurdele kesiminin ardından Mahfel'i gezip çay içen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bakanlığın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakanlık olarak, kadın istihdamı, taşeron işçiler, işçi- işveren ve tazminat sorunları ile ilgili bayram öncesinde çalışmalar yaptıklarını kaydeden Bakan Çelik, işçi- işveren görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

15 GÜN EK SÜRE

İşçi ve işveren temsilcilerinin 15 gün ek süre istediklerine dikkat çeken Çelik, "Bayramdan sonra Kasımın ilk haftasında son kez bir araya geleceğiz. Uzlaşma sağlanır ise Başbakanımıza, Bakanlar Kuruluna, oradan da Meclise taşıyacağız. Uzlaşma sağlanamaz ise o zaman parçalı bir şekilde, lokal olarak parlamentoya taşıyacağız"  diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!