Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bakan Selçuk'tan atama açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk merakla beklenen öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Selçuk, "Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" dedi.

Bakan Selçuk'tan atama açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuk olduğu TRT Kürdi kanalında öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Öğretmen atama dağılımının ihtiyaçlara göre belirlendiğini söyleyen Bakan Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatistiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz" dedi.

"BÜTÇENİN NETLEŞMESİ LAZIM"

Bakan Selçuk, "Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabi bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçeyle ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağıyla ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra branş dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa paylaşırdık" dedi. 

ATAMA TAKVİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021 öğretmen atama takviminin kısa sürede netleşeceğini söyleyen Selçuk, "Müzakereler sürüyor, kısa zamanda neticeleneceğini ümit ediyorum. Her sene değişen zamanlarda ilan ediliyor. Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" açıklamasında bulundu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!