Geri Bakan Koca 3 ildeki değişmeyi duyurdu

Bakan Koca 3 ildeki değişmeyi duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ilk doz aşı olan nüfusu yüzde 75'i geçen Çankırı, Düzce ve Erzincan'ın "mavi" kategorideki iller arasında yerlerini aldığını bildirdi.

04 Eylül 2021 Cumartesi, 00:50 - Güncel
A
Bakan Koca 3 ildeki değişmeyi duyurdu

Bakan Koca; Düzce, Çankırı ve Erzincan'ın aşı haritasındaki renginin değiştiğini belirtti. Koca, şunları paylaştı:

* DÜZCE, ilk doz aşı oranında beklenen haberi verdi. Karadeniz sahilinde artık tüm illerimiz MAVİ. Şelaleler şehrinden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Şimdi ikinci, üçüncü doz aşı oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler

* ÇANKIRI, %75'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk Haritasında rengi MAVİ! Her mücadelesinden galip çıkan bu tarihi şehirden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Şimdi devam doz oranlarını da yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!

* ERZİNCAN, %75'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk Haritasında rengi MAVİ! Başarılarıyla tarih kuran bu şehirden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Şimdi devam doz oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!

* BİTLİS, BATMAN VE BİNGÖL, %65'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranlarıyla Covid-19 Risk Haritasında artık SARI. Bu üç ilimiz ilk dozda daha da yüksek oranlara çıkmalı. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Hayatı kolaylaştırmalıyız. Bitlisli, Batmanlı, Bingöllü dostlar! Yeni haber ne zaman?

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


04 Eylül 2021 Cumartesi, 00:50
A