Geri Bakan Akar Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin açıklama yaptı

Bakan Akar Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin açıklama yaptı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'da kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirmenin gururuyla Mehmetçiğin Afganistan'dan tahliyesine başlandığını belirterek, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz " şeklinde konuştu.

26 Ağustos 2021 Perşembe, 10:08 - Güncel
A
Bakan Akar Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin açıklama yaptı

Milli Savunma Bakanu Hulusi Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin sorusunu yanıtladı.

Afganistan'da  kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirmenin gururuyla Mehmetçiğin Afganistan'dan tahliyesine başlandığını dile getiren Akar, şunları söyledi:

"Havaalanında olağandışı yoğunluğa ve şartlara rağmen önemli bir aksaklık olmadan TSK personeli planın aksaksız uygulanması için her türlü gayreti göstermektedir. Faaliyetlerimize sağladıkları destekten dolayı dost ve kardeş Pakistan ve Tacikistan ile bölgede beraber çalıştığımız Müttefiklerimize teşekkür ediyoruz.Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlarla koordineli olarak, faaliyetlerimiz mevcut tahliye planlarımız çerçevesinde devam etmektedir."

İLK KAFİLE GELİYOR

Öte yandan, ilk asker kafilesini taşıyan uçağın saat 11:45'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na ineceği öğrenildi. Uçakta 345 kişinin olduğu öğrenildi. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


26 Ağustos 2021 Perşembe, 10:08
A