Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bahçeli: S-400'ü aktif hale getirmek ilk işimiz olmalı

MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin TBMM'deki grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, Biden'ın skandal soykırım ve Konstantinopolis sözlerine tepki göstererek, "Bize göre, ABD ile ilişkiler tarihi bir kavşaktadır. S-400'ü aktif hale getirmek, F-35 projesi için ödediğimiz paraları tahsil etmek bundan sonraki ilk işimiz olmalıdır" dedi.

Bahçeli: S-400'ü aktif hale getirmek ilk işimiz olmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, ABD Başkanı Joe Biden'ın skandal 'soykırım' ifadesiyle ilgili olarak, "ABD Başkanı sözde soykırım açıklamasıyla onarımı uzun yıllar alacak uzun bir zarar vermiştir. 24 Nisan tarihi bizim için 23 Nisan'ın bir gün sonrasıdır ve sıradan bir gündür" dedi.

Bahçeli, "S-400'ü aktif hale getirmek ilk işimiz olmalı" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli'nin açıklamaları:

Tarih sahnesinde onlar yokken biz vardık. Gün gelecek onlar yine olmayacak ancak biz her zaman var olacağız. Kıtalarda bizim sözümüz geçerken, kıyıda köşede yer bulmak için çırpınanlar bugün bize medeniyet dersi vermeye kalkıyorlar. Olmayan kusuruzumu beşeriyet duvarına asıyorlar. Çıkarcılar iş birliği yapıyor. Taviz vermeyiz, teslim olmayız. Yılgınlık göstermeyiz. İkazen diyorum ki, ya bugün ya da yarın devran döndüğünde vahşetin ilkel ortaklarına müsamahalı davranan, tıpkı onlar gibi alçak olacaktır. 

"TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR"

Bir yanda elimizi sıkmak için öne çıkan, diğer yanda kolumuzu kesmek için ön almaya çalışan ülkelerin ikiyüzlü tavırları sabırları taşırmıştır. Bu ülkelerin asıl gayesi Türkiye'nin boyun eğmesidir. Dostumuzun da düşmanımızın da her an değişeceğini, devletlerarasında bu şekilde süreklilik olmayacağının bilincindeyiz. Bizim değişmez inancımız ise şudur; Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. 

Yurt içi ve dışında yuvalanan bölücü terör örgütüne darbe üstüne darbe vurulmaktadır. Irak'ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terör kampları ateş altına alınmıştır. Kandil'deki nokta hedeflere savaş uçaklarımız hava akını düzenlemiştir. Komandolarımız, tespit ettikleri teröristlerle birlikte sığınak, barınak ve mühimmatları birer birer imha etmişlerdir. Hainler korkuya kapılmışlar, kaçacak delik aramışlardır. Ancak, korkunun ve kaçmanın ecele faydası yoktur. Ara, bul, yok et parolası ile hainlerin kanlı defteri dürülecektir. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile övünüyorum. Şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, tedavi olan kardeşlerimize şifalar diliyorum. 

Kanı, gözyaşını, yıkımı, ihanet ve melaneti geçim kapısı gören insanlık düşmanlarını acımadan cezalandırmak, barış ve huzura hizmettir. 

Bir yanda kripto para vurgunu ile gri pasaport rezaleti, diğer yanda kaybolan atlar, Karadeniz'de sert kutuplaşma, ülke gündeminin başlıca tartışma konuları arasındadır. 

MUSTAFA AKINCI'YA SERT TEPKİ

27-29 Nisan'da BM gözetiminde garantör devletlerin katılımı ile Cenevre'de yapılacak gayriresmi Kıbrıs konferansı da milli bir konudur. Egemen iki devletli çözümden başka bir yol kalmamıştır. KKTC'nin bir önceki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Cenevre'yi baltalamak için devreye girmesi, bize göre uyuyan komünist hücrelerin tekrar harekete geçtiğini işaretidir. Bu ahmağın Sayın Tatar'a yönelik, 'Cenevre'de Türkiye'nin papağanı olacaktır' açıklaması EOKA'cı bir ağzın hezeyanıdır. Sayın Tatar bir papağan değildir, hak savunan cesur yürektir.

BIDEN'IN SKANDAL 'SOYKIRIM'  VE KONSTANTINOPOLIS İFADELERİ

Ne garip, ne tuhaftır ki, karanlık geçmişlerinden utanmayan ülkelerin, tarihin hiçbir devrinde yaşanmamış soysuz propagandalarına maruz kalıyoruz. Tarihimizi sorgulatmayız. Milli şerefimizi sonu ölüm bile olsa tartışmaya açtırmayız. ABD'nin yeni Başkanı, Ermeni lobilerinin gözüne girmek zihniyeti ile sözde soykırımı tanıyacağını duyurmuştu. Sonunda lobilerin oyuncağı olduğunu, yalana sımsıkı sarılarak ispat etmiştir. Biden'ın 24 Nisan tarihli açıklaması tarihe kara bir leke gibi düşmüştür. Bizim sorunumuz ABD halkı ile değil. Sözde soykırım beyanı Türk Milleti nezdinde hükümsüzdür, açıklaması, kağıt parçasından ibarettir. Soykırım çetelesi tutanlar, gerçekten medeniylerse kendi bastıkları zalim ayakizlerine, kan ve dehşet çukurlarına dikkatle bakmalı. 1915 olaylarında hayatlarını kaybedenleri onurlandırdıklarını dile getirmiştir. Nasıl onur katacakları başka bir tartışmanın konusudur. Biden ifitra kampanyasına kurşun askerlik yapmakla kalmamış bir de Konstantinopolis ifadesi kullanmıştır. Osmanlı'da böyle bir şehir yoktur, bizim İstanbul'umuz vardır ve dünyanın en büyük Türk kentidir. 

"24 NİSAN BİZİM İÇİN 23 NİSAN'IN BİR GÜN SONRASIDIR VE SIRADAN BİR GÜNDÜR"

ABD Başkanı sözde soykırım suçlaması ile müttefiklik hukukuna, onarımı uzun yıllar alacak, ağır bir hasar vermiştir. Stratejik ortaklığın masal olduğunu göstermiştir. ABD Başkanlarının 24 Nisan'da ne söyleyecekleri artık merak konusu olmaktan çıkmıştır. Yıllardır Türkiye üzerinde baskı ve dayatma aracına dönüştürülen 24 Nisan tarihi, bizim için 23 Nisan'ın bir gün sonrasıdır ve sıradan bir gündür. Sevk ve İskan Kanunu ile her zaman gurur duyacağız. Dönemin milli kahramanlarına tarih huzurunda şükran ve minnet duygularımızı her fırsatta göstereceğiz. Ortak tarih komisyonu kurulsun dediğimizde kimlerin bu teklife yanaşmadığı bellidir. Sevk ve İskan Kanunu'nun esas temeli milli güvenliği esas çabasıdır. Ermenilerden bir bölümünün sırtımızdan hançer vurmak için harekete geçtikleri vicdanlı her insanımızın malumudur. Kanun gereğince güvenlik maksadıyla işbirlikçi Ermeniler tehcire tabi tutulmuştur. Sevk boyunca her türlü ihtiyaçları karşılanmıştır. Göç yolları, üzerindeki menzil ve istasyonlara yiyecek, içecek stokları yapılmıştır.  Ölümler yaşanmıştır fakat hiçbir şart altında bir soykırım olmamıştır. 1915 olayları imparatorluğun kendi tebaası olan ve cephede kalan Ermenilerle diğer unsurları kanunla cephe gerisine çekmekten başka bir şey değildir. Ortada soykırımın en küçük delili yoktur. Tarihi gerçekler tahrip edilmektedir. 

2. Dünya Savaşı'nda ABD'nin Japon kökenli vatandaşlarını, Japon askerleri ile işbirliği yapma endişesi doğrultusunda sürgüne gönderdiği hafızalardadır. Tahliye ile ilgili Başkanlık talimatı 19 Şubat 1942'de imzalanmıştır. Talimatın gerekçesi, 'Savaşın başarı ile yönetilmesi, casusluğa karşı koruma önleminin alınması' olarak belirtilmiştir. 1915 tehcir kararına, kardeş görülen bir topluluğun düşmanla işbirliği yapması sonucunda ihtiyaç duyulmuştur. Ermeni çeteleri 5. kol faaliyeti ile 1914-16 arasında 124 bin Müslüman Türk'ü katletmişlerdir. Soykırım yapan bir devlet, tehcir yolundaki kanunsuzlukların hesabını sormak için kararlılıkla inisiyatif üstlenir mi? ASALA'nın şehit ettiği diplomak ve vatandaşlarımızın hesabını kimler verecektir? ABD Başkanı'nın 'soykırım' demesi siyasidir. Biden, İnsan Hakları Beyannamesi'nin 11. Maddesi'ne göre nefret suçu işlemiştir. 

"ABD İLE İLİŞKİLER TARİHİ KAVŞAKTADIR"

Bize göre, ABD ile ilişkiler tarihi bir kavşaktadır. S-400'ü aktif hale getirmek, F-35 projesi için ödediğimiz paraları tahsil etmek bundan sonraki ilk işimiz olmalıdır. Devletimizin ve hükümetimizin alacağı her karara desteğimiz, peşinen söylüyorum, sonucu ne olursa olsun tamdır.

Sizin ne olduğunuz değil, bizim sizi nasıl gördüğümüz önemlidir. Size bakınca boşluk ve hiçlik görüyoruz. Siz bize bakında Talat Paşa'yı, Enver Paşa'yı, Mustafa Kemal Paşa'yı gördüğünüze adım gibi eminim. HDP MYK, sözde Ermeni soykırımın bu topraklarda yaşandığını, adaletin de bu topraklarda sağlanması gerektiğini şerefsizce iddia etmiştir. Kürt kökenli kardeşlerim artık gözünü açsın. HDP'nin kökü de kimliği de Ermeni'dir. Hala demokrasi diyerek HDP'ye destek çıkaracak olan var mıdır? Bu şer yuvası, ASALA temsilcisi hala faaliyetlerine pişkince devam edebilecek midir? HDP'nin kapısına hukukun mührü vurulmalıdır. Parti görünümlü kanlı şebeke kapatılmalıdır, bunlardan hiç kimse siyasette bulunmamalıdır. Erivan bunlara açıktır, Paşinyan da istifa etmiştir. Buyursunlar iyi bildikleri dağ yollarından Ermenistan'a iltica etsinler. 

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Kılıçdaroğlu henüz çıtını bile çıkaramadı. HDP'ye tek bir laf bile edemedi. Aynı şey İP Başkanı için de geçerli. Kılıçdaroğlu'na soruyorum, seni korkutan, sindiren, soykırım suçlamasına karşı sessizliğe gömen hangi açıklarındır? Hiç mi utanmıyorsun? Kendini nasıl pazarladın? HDP ile ittifak kuranlar bizim gözümüzde tarihin yanlışı içindedir. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!