Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Azerbaycan ve Türkiye muhabere birliklerinden ortak tatbikat

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ve Türk orduları muhabere birliklerinin 6 Nisan'da ortak askeri tatbikata başlayacaklarını bildirdi.

Azerbaycan ve Türkiye muhabere birliklerinden ortak tatbikat

Azerbaycan Savunma Bakanlığı basın dairesinden Sputnik'e yapılan açıklamada, Azerbaycan ve Türk orduları bünyesindeki muhabere birliklerinin 6 Nisan'da ortak askeri tatbikata başlayacakları belirtildi.

Açıklamada, "Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Silahlı Kuvvetler Başkomutanı İlham Aliyev'in onayladığı plana göre 6 Nisan tarihinde, Azerbaycanlı ve Türk askerlerin katılımıyla muhabere birliklerinin ortak taktik tatbikatı başlayacak" ifadelerine yer verildi.

Tatbikat sırasında muhabere askerlerinin birleşik bir iletişim sistemi düzenleme görevlerini icra edecekleri muharebe eğitiminin yapılacağı bölgelere konuşlandırılacaklarını belirten bakanlık yetkilisi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Modern iletişim araçları ve otomatik kontrol sistemleri kullanılarak gerçekleştirilecek tatbikatta birliklerin etkileşimini organize etme, saha komuta mevzilerini konuşlandırma ve diğer görevler yerine getirilecek. Tatbikat 8 Nisan'a kadar sürecek."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!