Geri Artvin'de etkili olan fırtına çatıları uçurdu

Artvin'de etkili olan fırtına çatıları uçurdu

Artvin'in Şavşat ilçesinde sağanağın ardından etkili olan hortum, dolu ve fırtına nedeniyle birçok evin çatısı uçtu, ağaçlar kökünden söküldü. Enerji nakil hatları, bazı ev ile eklentilerinde hasara neden olan hortum anları da cep telefonu kamerasına yansıdı.

22 Ağustos 2021 Pazar, 21:49 - Güncel
A
Artvin'de etkili olan fırtına çatıları uçurdu
05:58 Artvin'de etkili olan fırtına çatıları uçurdu

İLGİLİ VİDEO

Artvin'de etkili olan fırtına çatıları uçurdu

İlçede akşam saatlerinde başlayan sağanak Pınarlı köyünde yaşamı olumsuz etkiledi. Köyde sağanağın ardından dolu yağdı, hortum ve fırtına oluştu. Yaklaşık 5 dakika süren hortum ve devamında oluşan kuvvetli fırtına nedeniyle, bazı evlerin çatısı uçtu, ağaçlar kökünden söküldü, elektrik direkleri devrildi.

Hortum sonrası yaşan dolu nedeniyle köyde yeşil alanlar beyaza büründü. Enerji nakil hatları, ev ile eklentilerinde hasara neden olan hortum anları da cep telefonu kamerasınca kaydedildi. Can kaybı ve yaralananın yaşanmadığı afette, kendilerini dışarı atan vatandaşlar, zor anlar yaşadı.Ekipler bölgeye gelerek hasarlı enerji hatlarında onarım çalışması başlattı. Hortum nedeniyle hasar evleri oturulamayacak duruma gelen köylüler, yakınları ile komşularının yanına yerleştirildi. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


22 Ağustos 2021 Pazar, 21:49
A