Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Artık cezası var!

İNGİLTERE'nin Brighton kentinde özellikle hafta sonları aşırı alkol alıp sokaklara işeyen gençlerle baş edemeyen polis ilginç bir uygulama başlattı.

Artık cezası var!

Brighton polisi, aşırı alkol alıp sokaklara işerken yakalanan gençlerin eline paspas ve bir kova su verip pisledikleri yerleri temizletme kararı aldı. Uygulamanın daha önce Newcastle ve Torquay gibi yerlerde başarılı sonuçlar verdiğini belirten polis, sokakları pisletirken yakaladığı gençlere 2 seçenek sunuyor. Bu çerçevede suçlu ya 800 Sterlin (Yaklaşık 2.200 TL) para cezası ödüyor ya da polisin kendisine uzattığı paspas ve su dolu kovayla kirlettiği yeri temizlemek zorunda kalıyor.

Brighton polisi bu amaçla yüzlerce paspas ve kova satın aldı. İlk uygulamalardan birine hedef olan ve sokakta işerken yakalanan üniversite öğrencisi Jennifer McGee, başkalarının yaptığı çişlere basmaktan nasıl rahatsız olduğunu gayet iyi bildiğini belirterek, kendisinin de aynı şeyi yapmış olmasından dolayı üzüntü duyduğunu ve dolayısıyla cezayı yerinde bulduğunu söyledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!