Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Arınç'tan MİT-PKK açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadelede muhalefetin elinde somut bir önerinin bulunmadığını iddia etti.

Arınç'tan MİT-PKK açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadelede muhalefetin elinde somut bir önerinin bulunmadığını iddia etti.

DİYARBAKIR'DA BİR KEZ MİTİNG YAPMAKLA SİYASET YAPILMAZ
Diyarbakır'da bir kez miting yapmakla bölgede siyaset yapılamayacağını söyleyen Arınç, muhalefetin Oslo'da gerçekleşen MİT-PKK görüşmeleriyle ilgili tavrını da eleştirdi. Arınç, gerekli görülürse bu görüşmelerin sürdürüleceğini söyledi. Arınç, Başbakanlık, MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bütçeleri üzerinde milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

ECEVİT'İ KİMSE DÜŞMAN İLAN ETMEDİ
Cumhuriyet Bayramı gösterilerinin neden iptal edildiğinin sorulduğunu dile getiren Arınç, Bülent Ecevit döneminde 17 Ağustos depremi nedeniyle tüm kutlamaların iptal edildiğini hatırlattı. O dönemde kimsenin Ecevit'i Cumhuriyet düşmanı ilan etmediğini söyleyen Arınç, Kılıçdaroğlu'nun bu gerçeği bilmesine rağmen maksatlı olarak konulu çarpıttığını iddia etti. Arınç, CHP liderinin Cumhuriyet kutlamalarında Bağdat caddesi yerine Van'a gitmesi gerektiğini söyledi.

GÖRÜŞMELER GİZLİ TUTULDU
Başbakan Yardımcısı Arınç, Oslo'daki görüşme iddiaları ile ilgili soruları da yanıtladı. Arınç, görüşmenin eleştirilmediğini aksine gizli tutulduğu için tartışıldığını anlatarak, muhalefetin tavrını eleştirdi. Erdoğan'a yönelik sert eleştiriler olmasına rağmen kimsenin konunun Meclis'te araştırılmasını istemediğini söyleyen Arınç, hükümet hakkında da gensoru verilmediğini ifade etti.

MİT Kanunu çerçevesinde yapılan görüşmelerle ilgili bilgi verilemeyeceğini söyleyen Arınç, bu görüşmelerin gerekli görüldüğü zaman yapılabileceğini ifade etti. Arınç şöyle konuştu:

GEREKİRSE GÖRÜŞMELER TEKRAR YAPILACAK
"PKK terör örgütü ve uzantıları ile etkili mücadele edilebilmesinin yolu, önceden gerekli istihbaratın elde edilmesi ile mümkündür. Bu manada gerekli sonuca gidilebilmesi için terör örgütü ile gerektiğinde görüşülebilir. Geçmişte de yapıldığı gibi. Gizli servisler terör örgütleri ile mücadele edebilmek için bu yöntemi kullanmışlardır. 2937 sayılı Kanun, teşkilatın her türlü belge ve bilgisinin ifşasını suç olarak düzenlemiştir. Bundan sonra da elbette gerekirse MİT bu görüşmeleri yapacaktır.'

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!