Geri Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde

Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde

Muğla'da Kurban Bayramı tatilini erken başlatanlar nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Şehre Türkiye'nin her köşesinden araçlarla akın var.

10 Temmuz 2021 Cumartesi, 16:40 - Güncel
A
Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde

Muğla'ya bayram tatili akını sürüyor. Hafta sonu öğle saatlerinde başlayan araç kuyruklarının başladığı nokta Aydın'ın Çine ilçesi oldu. Çine Menderes Bulvarı'nda Sanayi girişinde başlayan araç kuyruğu Çine çıkışı Evciler Mahallesi'ne kadar yaklaşık 5 kilometre boyunca devam etti.

MUĞLA'NIN İLÇELERİNE GİDİYORLAR

Aydın'ın Çine istikametinden gelen tatilcilerin adresi ise Akyaka, Marmaris, Datça, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçeleri oldu. Muğla'nın Yatağan girişinde başlayan araç kuyruğu, Menteşe ilçesi çevre yolunda yaklaşık 5 kilometrelik bir uzunluğa ulaştı. Karayolu üzerindeki sinyalizasyon ışıklarında ise araç kuyrukları daha da uzuyor.

45 DAKİKALIK YOL 2.5 SAAT SÜRDÜ

İstanbul'dan Marmaris'e seyir halinde olan vatandaş, 45 dakika süren Aydın'ın Çine ilçesinden Muğla'nın Menteşe ilçesine 2,5 saatte geldiğini söyledi. 

Vatandaş, "Yollar çok kalabalık. Şehir merkezlerinde baya bir yoğunluk var. Çine'den Menteşe'ye 2,5 saatte geldim" dedi.

İzmir'den Dalaman'a giden bir başka vatandaş ise, "Dalaman'a varmamız 4-5 saate varacak galiba. Yollar ana baba günü" dedi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


10 Temmuz 2021 Cumartesi, 16:40
A