Geri Apple'ın Hindistan'daki iPhone üretimi yüzde 50 azaldı

Apple'ın Hindistan'daki iPhone üretimi yüzde 50 azaldı

Son günlerde koronavirüs salgınıyla cebeleşen Hindistan'da üretim de darbe aldı. Foxconn'un iPhone 12 üreten Hindistan'daki fabrikasında üretim kapasitesi yüzde 50'den fazla düştü.

11 Mayıs 2021 Salı, 16:35 - Teknoloji
A
Apple'ın Hindistan'daki iPhone üretimi yüzde 50 azaldı

Koronavirüs salgınının en sert yaşandığı ülkelerin başında gelen Hindistan'daki son durum, Apple'ın iPhone 12 üretimini de vurdu. Hindistan'da Apple'a iPhone 12 üreten bir Foxconn fabrikasında, Covid-19 ile enfekte işçilerin görevlerinden ayrılmak zorunda kalması nedeniyle üretimin yüzde 50'den fazla düşüş gösterdiği bildirildi.

iPhone üretimi yapan sözkonusu Foxconn tesisi, Hindistan'ı saran koronavirüs dalgasından en kötü etkilenen eyaletlerden biri olan ülkenin güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde bulunuyor. Yetkililer pazartesi gününden itibaren eyalette tam bir tecrit uygulayarak, salgının yayılımını yavaşlatmak için toplu taşıma dahil, kepenkleri kapattı.

Bu durumdan üretim tesislerinin de sert bir şekilde etkilendiği belirtilirken, konuya yakın kaynakların Reuters'a verdiği bilgiye göre eyaletteki 100'den fazla Foxconn çalışanının Covid-19 testi pozitif çıktı. Kaynak, bu durum üzerine şirketin başkent Chennai'deki fabrikasında Mayıs ayı sonuna kadar giriş yasağı uygulanmasına karar verdiğini söyledi.

Diğer Teknoloji ve Bilim Haberleri için tıklayın


11 Mayıs 2021 Salı, 16:35
A