Geri Antalya'da koku şikayetinde gerginlik! Polis biber gazıyla müdahale etti

Antalya'da koku şikayetinde gerginlik! Polis biber gazıyla müdahale etti

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde geri dönüşüm malzemesi depolanan alanda gelen kokulardan şikayet eden mahalleli, zabıta ve polise haber verdi. Ekipler malzemeleri toplamak isteyince şahıslar, taş ve sopalarla direndi. Polis biber gazıyla karşılık verdi.

24 Ağustos 2021 Salı, 14:41 - Güncel
A
Antalya'da koku şikayetinde gerginlik! Polis biber gazıyla müdahale etti

Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesi 2801 Sokak üzerindeki müstakil evlerde yaşayan ve geri dönüşüm malzemesi toplayarak geçinen Suriyelilerin gürültü yapıp, yığdıkları çöplerden kötü kokular geldiğinin ihbar edilmesi üzerine zabıta ekipleri verilen adrese gitti.

Zabıta, bölgede yaptıkları incelemenin ardından çuvallardaki çöp yığınlarının tahliye edilmesini istedi. Burada yaşayanlar uyarıları dikkate almayınca, zabıta evlerin önlerindeki, demir panel ve tülleri iş makinesi ile yıktı. Harabeyi andıran evlerin bahçesinde bulunan çuvallardaki geri dönüşüm malzemeleri yola çıkarıldı ve iş makineleriyle kamyonlara yüklendi.

Çuvalları vermek istemeyen grup, ekiplere taş ve sopa ile saldırdı. Bunun üzerine polis ekipleri gruba biber gazlı müdahalede bulundu. Gerginliğin devam etmesi üzerine bölgeye çevik kuvvet ekipleri geldi. Zabıta ekipleri belirlenen adreslerde yapılan temizliğin ardından bölgeden ayrıldı.Mahalle halkından Necla Demirkesen, zabıta ve polislerin şikayet üzerine geldiklerini belirterek, "Koronadan ölmeyeceğiz ama pislikten öleceğiz. Çöp topluyorlar. Her şeyi topluyorlar. Burada tedirginiz" dedi.Derya Kocasarı ise, "Çöpten şikayetçiyiz. Sineğinden, faresinden, kokusundan burada duramıyoruz" dedi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


24 Ağustos 2021 Salı, 14:41
A