Geri Ankara'da torunlarını öldüren anneanne hayatını kaybetti

Ankara'da torunlarını öldüren anneanne hayatını kaybetti

Ankara Mamak'ta kızı ve torunlarını öldüren ardından kendisini vuran Öznur Aydın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Aydın'ın olayla ilgili verdiği öne sürülen ifade dikkatleri çekmişti.

12 Temmuz 2021 Pazartesi, 16:23 - Güncel
A
Ankara'da torunlarını öldüren anneanne hayatını kaybetti

Ankara Mamak'ta Küçük Kayaş Mahallesi Şehit Hanifi Caddesi'nde 7 Temmuz'da meydana gelen olayda Meryem, çocukları Merve ve Ömer İsmail Atsak, göğüs bölgelerinden silahla vurularak yaşamlarını yitirdi. Evde bulunan anneanne Öznur Aydın da aynı silahtan çıkan kurşunla ağır yaralandı. Anne ve iki çocuğu, Ortaköy Mezarlık Camii'nde kılınan cenaze namazlarının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

5 GÜN SONRA YAŞAMINI YİTİRDİ

Olayın ardından Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan Öznur Aydın, 5 gün sonra hayatını kaybetti. Öznur Aydın'ın cesedi, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

ÖZNUR AYDIN'IN HASTANEDEKİ İFADELERİ

Öznur Aydın, olayın ardından hastanede verdiği ilk ifadesinde kızı ve torunlarını öldürdüğü suçlamasını kabul etmediği öne sürülmüştü. Öznur Aydın, kızı Meryem Atsak'ın eşi Özgür Atsak ile şiddetli geçimsizlik yaşadıklarını, sık sık tartıştıklarını ve bu yüzden sürekli çocuklarıyla yanına geldiğini söylemişti.

Öznur Aydın'ın ifadesinde, kızı Meryem Atsak'ın, eşinin kendisine şiddet uyguladığını söylediğini ve bu yüzden intihar etmeye karar verdiğini, önce çocuklarının biberonlarına fare zehri attığını, etkili olmayınca da tabancayı alıp çocuklarını öldürdüğünü, sonra da aynı silahla kendisini vurduğunu söylediği öne sürülmüştü.

Öznur Aydın, kızı ve torunlarını o şekilde görünce kendisinin de intihar etmeye kalktığını ve aynı silahı alıp kendisini vurduğunu söylemişti.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


12 Temmuz 2021 Pazartesi, 16:23
A