Geri Ankara'da iş merkezindeki yangın 6 saatte söndürüldü

Ankara'da iş merkezindeki yangın 6 saatte söndürüldü

Ankara'da iş merkezinin zemin kattaki deposunda çıkan yangın ilerleyen saatlerde üst katlara sıçradı. Çok sayıda iş yerinin alevler içerisinde kaldığı yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 6 saat süren müdahalesi sonucu söndürüldü. İş merkezindeki soğutma çalışmaları devam ediyor.

03 Haziran 2021 Perşembe, 23:11 - Güncel
A
Ankara'da iş merkezindeki yangın 6 saatte söndürüldü

Ankara'nın Yenimahalle ilçesi Macunköy Mahallesi'nde bulunan ATB İş Merkezi'nde çıkan yangın diğer bloklara sıçradı.

Yangının, iş merkezindeki bir restoranın elektrik kontağından çıktığı ve daha sonra bitişiğindeki dezenfektan deposuna sıçradığı belirtildi. Söndürme çalışmaları sırasında bazı itfaiye erleri de dumandan etkilendi. Yoğun duman içinde kalarak etkilenen itfaiye çalışanlarına ambulanslarda müdahale edildi.Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi.

İş yerinin geniş alanda olması nedeniyle itfaiye ekipleri müdahale etmek için 4 istasyondan daha takviye ekip istedi.Yangının çıktığı iş yerinde, klor maddesinin üretildiği belirtildi.

Polis ekipleri, ilk belirlemelere göre ölü ve yaralının bulunmadığı olay yerinde, yangının büyümesi ihtimaline karşı çevredeki iş yerlerini boşalttı.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 6 saat süren müdahalesi sonucu söndürüldü. İş merkezindeki soğutma çalışmaları devam ediyor.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


03 Haziran 2021 Perşembe, 23:11
A