Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Altepe Haliç'te yunusların dansını seyretti

Çeşitli görüşme ve temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gelen Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Birliğin Eminönü'nde bulunan merkez binasını ziyareti esnasında Haliç'teki yunusları da izledi.

Altepe Haliç'te yunusların dansını seyretti

İstanbul'da bir dizi temasta bulunan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Züver Çetinkaya'dan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı. Marmara Belediyeler Birliği'nce düzenlenen eğitim programlarının yanı sıra yurt dışına yapılan teknik temas, tanıtım ve inceleme programları hakkında da bilgi alan Altepe, "Geniş kapsamlı düşünerek çalışmalarımızı ve eğitim programlarımızı sürdürmemiz sevindirici. Marmara Bölgesi'ndeki 234 belediyenin çatı kuruluşu olduğumuz gerçeğini bir an olsun aklımızdan çıkarmadan çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edilmesini istiyor, özenli çalışmalarından ötürü Birlik personelimize teşekkür ediyorum" dedi.
Altepe'nin Birlik binasında bulunduğu sırada Galata Köprüsü'nden Haliç'e giren yunuslar da Başkan Altepe'nin ve Birlik çalışanlarının ilgi odağı oldu. Haliç'e yunusların girmesinin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, "18 sene önce kötü kokudan etrafında durulamayan Haliç, artık yunusların bile girdiği tertemiz bir deniz oldu. İstanbul'da 18 sene önce başlayan dönüşüm bütün hızıyla devam ediyor. Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlayan zihinsel dönüşüm Kadir Topbaş döneminde de sürüyor ve bu dönüşüm sayesinde bugün Haliç'e yunuslar giriyor. Türkiye'nin lokomotifi olan Marmara, belediyecilik alanında çok gelişti. Gazeteci arkadaşlarımızı ve fotoğraf meraklılarını da birliğimize bekliyoruz" diye konuştu.

"MARMARA DOĞRU YOLDA"
Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Düne kadar pis kokudan geçilmeyen Haliç'te bugün balıklar avlanıp denize giriliyorsa, burada İstanbul il sınırının Büyükşehir Belediyesi sınırlarına olmasının da büyük etkisi var. Yine İzmit Körfezi'nde balıklar yeniden yaşamaya başladıysa il sınırının büyükşehir sınırı olmasının etkisi büyük. 18-19 Aralık tarihlerinde düzenleyeceğimiz ve Türkiye genelinde büyük ses getireceğine inandığımız 'Değerimiz, Derdimiz, Denizimiz: Marmara' sempozyumunda belediyecilik ve çevre konusunda alışılmışın dışında büyük ses getirecek, Marmara'da ve Türkiye'de çevre çalışmaları konusunda devrim nitelikli adımların atılmasını sağlayacak konuları gündeme getireceğiz."
Açıklamalarının ardından Marmara Belediyeler Birliği personeliyle kısa bir toplantı yapan Altepe, personelle hatıra fotoğrafı çektirerek Birlik'ten ayrıldı. Başkan Altepe'ye İstanbul temasları kapsamında Başkan Danışmanı Fahrettin Yıldırım ile Bursa Halk Ekmek (BESAŞ) Genel Müdürü Mustafa Bektaş eşlik etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!