Geri Altay Ümit Kayıhan'a emanet

Altay Ümit Kayıhan'a emanet

ALTAY, siyah beyazlı takımı çalıştırması için Ümit Kayıhan'la bir yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

15 Temmuz 2013 Pazartesi, 13:51 - Spor
A
Altay Ümit Kayıhan'a emanet

Futbolculuk döneminde önemli başarılara imza attığı siyah beyazlı kulüpte üçüncü kez teknik sorumlu olarak görev alacağını hatırlatan Ümit Kayıhan, imzadan sonra şunları söyledi:

"Bu görev herkese nasip olmaz. 100'üncü yılda 100 yıla bedel, sloganıyla hareket edeceğiz. Kariyerimin en heyecanlı günlerinden birini yaşıyorum. Büyük Altay hedefe varmak mecburiyetinde. İnanarak geldim, bunu başaracağız. 1980'deki Türkiye Kupası Finali'nde Galatasaray'ı benim golümle 1-0 yenerek kupayı kazanmıştık. O kupalar artık mazide kaldı. Yenilerini kazanmalıyız. Benim için ikincilik başarısızlık olur."

Önümezdeki sezon hızlı düşünen, çabuk oynayan ve izleyene keyif veren bir takım yaratacaklarını dile getiren Ümit Kayıhan, şöyle devam etti:

"Kadronun omurgasını koruyacağız. Gençlerle tecrübelilerin sentezinden oluşan dinamik bir ekip yaratacağız. Yardımcılarım Süleyman Bayram ve Can Okuyucu 2'nci Lig'i yakından tanıyan isimler. Ben de geçen sezon Altay'ın 4-5 maçını izledim. Kadroyu 4 oyuncuyla takviye ettik. Bu yıl feda yılı. Bütçemizi aşmadan 4-5 transfer daha yapacağız. Beni arayıp Altay'da oynamak istediğini söyleyen 23 futbolcu var. Orta saha, forvet ve kanatlara takviye edilecek."

Başkan Niyazi Konuşmaz ise ligin üstünde bir teknik sorumluyla anlaştıklarını, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


15 Temmuz 2013 Pazartesi, 13:51
A