Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Akdeniz 25 milyonluk lüks turistin peşinde

Türkiye ve Yunanistan sayıları 25 milyona ulaşan zengin turistin rotasına girmek için işbirliği imkânlarını masaya yatırdı

Akdeniz 25 milyonluk lüks turistin peşinde

Türk-Yunan işadamları ve siyasetçiler, Akdeniz'i zenginler cennetine dönüştürmek için kolları sıvadı. Ülkelerin hedefi 25 milyonu bulan zengin turistlerin rotasına girmek. Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen "Akdeniz Lüks Seyahat Zirvesi 2013" ne katılan Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış, iki ülke aarasında yapılacak işbirliğinin önemine dikkat çekti. Bağış, "Biz, birbirimize çok benzeyen iki milletiz. Akdeniz'de planlanan lüks turizm alanında yapılacak işbirliğinin siyasi ilişkileri olumlu etkileyeceğine inanıyorum" dedi.

BAĞIŞ'TAN VİZE SİTEMİ
Türkiye'nin iyi niyetli yaklaşımlarına rağmen AB üyesi ülkelerin vize konusunda engeller çıkardığını söyleyen Bağış, bunların kaldırması gerektiğini belirtti. Bağış, "Bolivyalı turist vizesiz geçerken, Türk turist kuyrukta bekliyor" dedi. Yunan Turizm Bakanı Olga Kefaloyannis ise vize işlemlerini daha da kolaylaştırmak için mücadele verdiklerini söyledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!