Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ağrılılar derneği yeniden seçim istiyor

Bursa'da 2 bin 245 üyesi bulunan Ağrılılar Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği üyelerinin 847'si yeniden genel kurul yapılmasını istiyor.

Ağrılılar derneği yeniden seçim istiyor

Geçtiğimiz Aralık ayında 3 adaylı yapılan kongrede katılan bin 311 üyeden 556'sı Ensar Seyhan'ın başkan yaptı. Ancak 25 Aralık'taki seçimlerde usulsüzlük yapıldığını düşünen bazı üyeler Sulh Hukuk mahkemesine dava açtılar. Bu arada seçimde 524 oy alarak ikinci olan Erhan Öztürk'ün öncülüğünü yaptığı olaganüstü kurultay için imza toplama çalışmalarında 847 isme ulaşıldı. Erhan Öztürk, "Medeni Kanuna göre üye toplam sayısının 5'te biri oranında imza olması halinde ologanüstü genel kurul için mevcut yönetimin 1 ay içerisinde kongre tarihi belirlemesi gerekiyor. Eğer bu karar alınmaz ise mahkeme derneğe kayyum atıyor. Kayyum heyeti de bir ay içinde olaganüstü kongreyi yaptırıyor. Bizim topladığımız imzalar 5'e 1 değil 3'te 1 oranına ulaştı. Yeni seçim döneminde de başka listelerde yer alan arkadaşlar bize katıldılar. Yeni kongre için mevcut yönetimin tarih belirlyeyip üyelere bildirmesini bekliyoruz. Toplanan imzaları noter vasıtası ile dernek yönetimine gönderdik. Bu imzalar ve noter kanalıyla ihbarname dikkate alınmazsa mahkemeden karar çıkartmayı düşünüyoruz" dedi.
Bursa'nın Gemlik ilçesi dışında dernek bulunmadığını, bütün hemşehrilerinin kendi dernek çatısı altında bir arada olduklarını belirten Öztürk, olağanüstü kongre için çok büyük ilgi olduğunu bildirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!