Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Adliyede şort giydi diye tacize uğradığını iddia etti

İstanbul Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda 24 yaşındaki Demet K. asansörün yerini sorduğu güvenlik görevlisinin sözlü tacizine uğradığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Demet K. ifadesinde, giydiği şort nedeniyle taciz edildiğini söyledi.

Adliyede şort giydi diye tacize uğradığını iddia etti

Demet K. şikâyet dilekçesinde, geçen ay ziyaret ettiği avukat arkadaşıyla görüştükten sonra adliyeden çıkmak için bir güvenlik görevlisine asansörün yerini sorduğunu, güvenlik görevlisinin de ansansörün yerini gösterdikten sonra arkasından diğer güvenlik görevlisine, "Yırt onu" diye bağırdığını söyledi. Demet K. dilekçesinin devamında, "Muhtemelen benim aşağı indiğimi zannetti. Ancak ilk güvenlik görevlisi bana hakaret eden görevliye dönerek kaşlarını kaldırdı. Şahıs burada demek istedi. O sırada yanımızda temizlik görevlisi bir bey de vardı. Bu konuşmaları duymuş olabilir" dedi.

Olay sırasında üstünde şort olduğunu söyleyen Demet K. "Giydiğim şort yüzünden hakarete maruz kaldığımı düşünüyorum. Bana laf atan güvenlik görevlisinin cezalandırılmasını istiyorum" dedi. Savcılığın adliyedeki kameraları inceleyerek güvenlik görevlisinin kim olduğunu bulması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!