Geri Adanalı İbrahim ÖSO saflarında can verdi

Adanalı İbrahim ÖSO saflarında can verdi

ADANA'daki ailesini bırakıp Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) saflarında savaşmak için Suriye'ye giden 30 yaşındaki İbrahim Özden'in, çatışma sırasında öldüğü iddia edildi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 18:51 - Yaşam
A
Adanalı İbrahim ÖSO saflarında can verdi

 

Merkez Yüreğir İlçesi'nin Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan Özden ailesi, bir aydır haber alamadıkları İbrahim Özden'in öldüğü iddialarını duyunca yıkıldı. Şanlıurfalı ailenin 4 çocuğundan en büyüğü olan ve serbest ticaretle uğrayan İbrahim Özden'in uzun zamandır, İslami gruplar ile temas halinde olduğunu anlatan amcası Ahmet Özden, "Kolumuz, kanadımız kırıldı" dedi. Yeğeninin bir ay önce "Ben gidiyorum" diyerek evden ayrıldığını ve o günden bu yana kendisinden haber alamadıklarını aktaran Ahmet Özden, acı olayı DHA muhabirinden öğrendi.

Yeğeninin durumu hakkında, anne ve babasına tam olarak bir bilgi vermediklerini belirten amca Ahmet Özden, gözyaşlarına boğuldu. Resmi açıklama yapılmadığı için İbrahim Özden'in öldüğünü kabul etmediklerini belirten amca Özden, "Ne olursa olsun, biz öldüğüne inanmıyoruz. Ne zaman ki, cenazesini görür, resmi açıklamayı duyarız. O zaman öldüğünü kabul ederiz" dedi.

Suriye'de PYD ile girdiği çatışmada öldüğü ileri sürülen İbrahim Özden'in, El-Kaide Örgütü'nün El Nusra Cephesi'nde savaştığı iddia edildi.

ADANA'DA EL NUSRA OPERASYONU YAPILMIŞTI

Adana Emniyet Müdürlüğü'nce geçen mayıs ayında düzenlenen operasyonda, El Nusra Cephesi üyesi olduğu ileri sürülen ve aralarında Suriye vatandaşlarının da bulunduğu 12 kişi gözaltına alınmış, 7'si hakkında dava açılmıştı. Yapılan aramalarda, 2 gramının bile bir şehirdeki canlıları yok etmeye yetecek kadar etkili olan 'Sarin' gazı olduğu iddiası gündeme gelmiş, ancak yetkililer doğrulamamıştı.
 

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 18:51
A