Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD'de sokaklar morg, Central Park hastane oldu!

ABD'de Kovid-19 kaynaklı ölümlerin en hızlı artış gösterdiği New York'ta mevcut morg kapasitesi talebi karşılayamayınca, New York şehir yönetimi, ek çadır ve mobil morglar ile mevcut kapasiteyi artırma yoluna gitti.

ABD'de sokaklar morg, Central Park hastane oldu!

Baş Tıbbi Muayene Dairesi Kamu İşleri Ofisi Genel Müdürü Aja Worthy-Davis, dün yaptığı açıklamada, ''Geçici morglar olmadan, şehir 800 ila 900 cenaze barındırabiliyordu, çadır ve soğutmalı kamyonlar ile birlikte kapasiteyi 3 bin 500 ila 3 bin 600'e kadar yükselttik" dedi.

Davis, New York şehir sınırları içinde bulunan Manhattan'ın Kips Bay mahallesindeki Bellevue Hastane Merkezi'nin yakınında, Queens Elmhurst Hastanesi, Brooklyn Hastane Merkezi başta olmak üzere şehirdeki bazı hastanelerin bahçelerine ve yakın bölgelerine mobil morg ünitelerinin kurulduğunu belirtti.

Mobil morg üniteleri ile birlikte New York şehrinin cenaze kapasitesinin 2 bin 700 civarında arttığını bildiren FEMA New York ve New Jersey Bölge Yöneticisi Thomas New Essen ise gelişmelere bağlı olarak, ileriki günlerde morg kapasitesini daha da artırabileceklerini kaydetti.

Essen, "Sorunun bir kısmına geçici olarak yardımcı olmak için New York'a soğutmalı kamyonlar gönderiyoruz. Ordu, yardım etmek için Manhattan'a 42 kişi gönderdi. New York City'nin Queens ilçesinde ciddi bir yardıma ihtiyaç var, bu konularda çözüm için çalışıyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

ÖLÜMLER DURDURULAMIYOR!

Johns Hopkins Üniversitesi'nin yayınladığı son verilere göre; ülke genelinde yeni tip koronavirüs kaynaklı olarak 3 bin 8 kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısı da 163 bin 429'a ulaştı.

TRUMP'TAN "30 GÜN" UYARISI

ABD Başkanı Donald Trump, son açıklamasında "Virüse karşı zaferden başka seçeneğimiz yok. Önümüzde zorlu 30 gün var. Bu 30 gün çok önemli" ifadelerini kullanmıştı.

CENTRAL PARK'A HASTANE

Koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü ülke olan ABD'de tedbirler alınmaya devam ediyor. New York'ta bulunan Central Park'a koronavirüsle mücadele için ilk yardım hastanesi açıldığı duyuruldu.

ABD ORDUSUNDA CORONA VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 3'E ÇIKTI

ABD Ulusal Muhafızlar'dan bir askerin New Jersey  eyaletinde yakalandığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını  kaybettiği bildirildi. 

Pentagon'dan yapılan açıklamada, ismine ve rütbesine yer ver  verilmeyen askerin New Jersey eyaletinde Ulusal Muhafızlar Kara Kuvvetlerine  bağlı olduğu belirtildi.  

Açıklamada, personelin 21 Mart'ta Kovid-19 testi pozitif çıktığı ve o  zamandan beri hastanede tedavi gördüğü kaydedildi.   

Bu kayıpla birlikte ABD ordusunda koronavirüs salgınından ölenlerin  sayısı 3'e yükseldi.

Daha önce bir askerin ve bir asker aile bireyinin salgından hayatını  kaybettikleri duyurulmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, yakın zaman önce Ulusal Muhafızları  koronavirüs salgınında valiliklere destek vermek için görevlendirmişti.

ABD ordusunda, şimdiye kadar 569'u asker, 220'si sivil personel,  150'si asker aile bireyi, 64'ü sözleşmeli personel olmak üzere 1043 kişinin  Kovid-19 testi pozitif çıkmıştı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!