Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

AB ülkelerinde 880 bin köle var

AB Parlamentosu'na sunulan bir rapora göre, Avrupa ülkelerinde 880 bin insan köle olarak çalıştırılıyor ve 270 bini cinsel istismara uğruyor.

AB ülkelerinde 880 bin köle var

Avrupa Birliği Organize Suçlarla Mücadele, Kara Para Aklama ve Yolsuzluklarla Mücadele Komitesi (CRIM), AB Parlamentosu'na bir rapor sundu. Komite raporunun en çarpıcı belirlemesi, AB sınırları içinde 880 bin insanın köle gibi çalıştırıldığı oldu. Bu insanların 270 bininin ise cinsel istismara uğradıkları belirtildi.

Parlamentoya sunulmadan önce Almanya'da yayınlanan Der Spiegel dergisinde yer alan rapora göre, Avrupa Birliği sınırları içerisinde 3 bin 600 suç örgütü faaliyette. İnsan ticareti yapan örgütlerin, AB ülkelerine verdiği 25 milyar Euro zararın yanı sıra, organ mafyası ile yabani hayvan kaçakçıları, 18- 26 milyar Euro'luk vurgun gerçekleştiriyor. Siber suçluların AB'ye verdiği zarar ise, 29 milyar Euro.

Raporda, AB sınırları içinde yolsuzluğun her geçen gün daha da yaygınlaştığı vurgulandı. Raporda alınacak önlemler de tavsiye edildi ve AB ülkeleri yargı ve polisinin, sınır ötesi çalışmaları güçlendirmesi, üçüncü ülke güvenlik ve yargı birimleriyle sıkı işbirliği yapılması önerildi.

AB Parlamentosu'nun bu rapor ve tavsiyeleri 23 Ekim 2013'te oylayacağı belirtildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!